R1 Goat
Právě hraje:
BASS TRAP
23:00 - 23:59
on-line přehrávač
ROXY BE25

ROXY BE25

20.10. 2017 - V pátek 20. října dorazí do studia Daniel Bacho a představí program Roxy Be25.

ROXY A NOD SLAVÍ 25 LET!

13.10. 2017 - Již čtvrt století je klub ROXY a Experimentální prostor NoD neopomenutelným multikulturním centrem na mapě Prahy.

Letošní půlkulaté narozeninové oslavy s názvem BE25 proběhnou ve velkém stylu. Oba prostory se tradičně představí jako jeden celek, připomenou bohatou minulost, ale zároveň představí svou novou tvář. Oslavy letos proběhnou od 20. do 29. října ve všech prostorách ROXY/NoD. Čeká nás pestrý program plný parties, koncertů, divadelních představení, performancí a výstav.

Klub ROXY
 patří již 25let ke špičce nejen české, ale i evropské klubové kultury. Stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění charakterizují dnes již legendární prostor ROXY. Na předešlých oslavách vystoupila taková jména jako Morcheeba, Everlast, Maceo Plex, Liars, Walk Of The Earth, Explosions In The Sky nebo Solomun.

25. narozeniny BE25 budou ve znamení výběru těch nejlepších zahraničních umělců, kteří za 25 let vystoupili v ROXY a zároveň špičkových současných projektů, které hýbou světovou klubovou scénou. Mezi hlavní taháky programu patří britská legendární kapela Goldfrapp, nejvytíženější producent současnosti Stephan Bodzin live, uznávaný britský dj James Zabiela, německý experimentátor Stimming live, francouzský multižánrový a energii nabitý projekt Dirtyphonics nebo hardrockoroví Eskimo Callboy.

Součástí programu bude i tradiční multikoncertní večer Soundz Czech, kdy představíme pro fanoušky zdarma to nejlepší z české alternativní scény na pěti pódiích ROXY i NoD. V čele tohoto večera se představí Lenka Dusilová & Baromantika a doplní ji více než desítka dalších hudebních projektů.

Divadlo NoD
 vstoupilo s rokem 2017 do své nové éry. Nové umělecké vedení, dramaturgyně Natálie Preslová a režisér Janek Lesák, zaměřilo zdejší repertoár na autorské divadlo, které vychází z aktuálního dění okolo nás, problémů společnosti a příběhů současnosti. Už v minulé sezóně zahájily tuto linii inscenace Ve dne v noci (režie Kasha Jandáčková) a Sandman (režie Linda Dušková), které obě budou na programu letošních oslav.

Jako narozeninový dárek si pro své diváky Divadlo NoD připravilo multižánrové kulturní jednohubky, o které se postarají převážně mladí čeští tvůrci. Těšit se můžete na komiksovou inscenaci Goon – Krvavá pomsta, inscenace absolventů KALD DAMU Loutky a cigára, Prokletí rodu Gordonů, Vinnetou, improvizovaný projekt skupiny 20 000 židů pod mořemnebovizuálníinscenaci pro jednoho diváka - microSputnik. Vrcholem narozeninového programu bude představení francouzského souboru CIE La Servante: Guttenberg! Le musicalDivadelní sál a všechny přilehlé prostory na celý týden ožijí autorským divadlem a dialogem mladých tvůrců s diváky.

Novinkou bude speciální promítací večer na téma HOROR/STRACH, který se uskuteční 26. října.Své krátkometrážní filmy zde představí Pavel Soukup (Lesapán, Domovoj, Třída Smrti, …). Diváci budou mít možnost vidět i další díla napříč žánry a celý večer zakončí promítání celovečerního hororového filmu.

Proměnou v letošním roce prošla také Galerie NoD. V jejím čele stanul nový kurátor Pavel Kubesa. Galerie NoD spolupracuje dlouhodobě s umělci generace 80. a 90. let, velký důraz však také klade na mladou nastupující uměleckou scénu.

Narozeninové oslavy budou zahájeny unikátní sólovou výstavou Vladimíra Kokolii - laureátem ceny Jindřicha Chalupeckého. Jako každý rok ozdobí křižovatku ulic Dlouhá a Rybná nový výtvarný objekt, tentokrát instalace Dušana Záhoranského, která se zaměří na slabosti soudobé společnosti.

Letošní narozeninové oslavy tak nebudou jen oslavou a připomenutím pestré minulosti, ale především oslavou a předznamenáním budoucnosti a dalšího skvělého kulturního čtvrtstoletí, které nás v prostorách Dlouhá 33 společně jistě čeká.


www.roxy.cz

bez autora