DVACET KYTARISTŮ

DVACET KYTARISTŮ

18.10. 2017 - Ve středu 18. října si ve 14 hodin budeme povídat o koncertu dvaceti kytaristů v Městské knihovně. Naším hostem bude Vladimír Novotný.

Festival Kytara napříč žánry uvádí koncert Pražského komorního kytarového orchestru

Dvacet kytaristů. Jeden orchestr. Hudba v podání kytar a mandolín. Velký sál Městské knihovny v Praze rozezní ojedinělé aranže Pražského komorního kytarového orchestru a to v pátek 20. října v 19.00 hodin.


V roce 2017 je tomu již 18 let od založení Pražského komorního kytarového orchestru a ačkoliv se jeho složení i repertoár až na výjimky zcela obměnil, jeho hlavní poslání přinášet lidem radost z hudby zůstalo nezměněno.

Dvacet kytaristů, členů orchestru se věnuje hlavně filmové hudbě a aranžím na pomezí swingu a pop music, čímž jsou ve světě kytarových a mandolínových orchestrů unikátní. V Pražském komorním kytarovém orchestru hrají kytaristé patřící mezi pražské amatéry i profesionály. Kromě hry na kytaru většina členů používá i jiné nástroje, či zpívá.

Pražský komorní kytarový orchestr (PKKO) vznikl na přelomu tisíciletí a začínal jednoduchými úpravami renesančních písní a latinskoamerické hudby. Později se rozrostl až na dnešních dvacet členů. Mezi dosavadní největší úspěchy orchestru patří druhé místo na Guitarfestu v chorvatském Omiši 2010, a dále druhá místa na mezinárodních soutěžích v Praze v roce 2006 a 2007. Koncertovali také v Belgii, Francii a Německu. Letos se poprvé vydali za hranice Evropy a to do Hong Kongu a Singapuru. Na svém kontě má dvě CD s názvy Vol. 1 a Vol. 2.

Festival pod názvem Kytara napříč žánry vznikl v roce 1998. Důvodem vzniku byla absence kytarového festivalu v Praze, ve městě, ze kterého vzešlo za posledních 30 let několik koncertních kytaristů, o kterých se dá bez nadsázky říci, že patří dnes do světové špičky.
 
Protože v České republice již existují kytarové festivaly zaměřené výhradně na klasickou hudbu, vznikla myšlenka festivalu, na kterém by bylo možné představit více žánrů, hraných různými styly na rozdílné druhy akustických kytar.

Více o Pražském komorním kytarovém orchestru se dozvíte na jejich stránkách www.pkko.cz nebo na facebooku www.facebook.com/pkkocz

Pražský komorní kytarový orchestr

20. října 2017, 19:00
Městská knihovna v Praze
Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)
Vstupné: 190 Kč / pro studenty a seniory 100 Kč
Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce

http://l.mlp.cz/pkko2017

bez autora