R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
VLOŽTE KOČKU

VLOŽTE KOČKU

16.10. 2017 - V pondělí 16. října si budeme ve 14 hodin povídat s kapelou Vložte kočku.

Vložte kočku svou energií a žánrovou nespoutaností boří hranice mezi očekáváním a realitou, mezi divákem a performerem, a dokáží tak oslovit široké spektrum hudebních fanoušků. Živá vystoupení, ať už vlastní produkce (ta bývají obzvláště našláplá novými nápady—tři bubeníci a tři trombonisti jako hosti; na místo jednoho pódia čtyři pódia v rozích; laserový satelit, obří závěsná zrcadla …) jsou pro diváky někdy až mystickým zážitkem. Ze zahraničních jmen zmiňme třeba Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky, kterým kluci předskakovali.

Jejich druhé album, Seat, bylo jednou z nejvýraznějších nahrávek roku 2013. Na poličce ve zkušebně se objevili Anděl i Vinyla. Kapela s definitivní platností pronikla na pódia velkých festivalů jako Colours of Ostrava (kde stihli zahrát už třikrát) United Islands nebo Pohoda. Klukům ale zůstal specifický přístup k hudbě a ke koncertování:

„Koncert je místem setkávání, pevným bodem v čase. Není to jen o tom, kdo je na pódiu, tu situaci stejnou měrou utváří celé publikum, každý jeden člověk v hledišti. Hudba jsou jenom vibrace vzduchu a pak to, co si do nich vložíme, kam nás odnesou. Význam stejnou měrou vkládají kapela i posluchač. Vždycky jsme se snažili dělat hudbu tak, aby vycházela z nás, ale zároveň to nebyla jednosměrná chodba se zavřenými dveřmi. V hudbě musí zbýt prostor, možnosti,“ říká bubeník a textař Cyril.

Na podzim můžete slyšet a vidět VK s novou deskou Klub Bublinka v koncertním setu v Plzni, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Táboře, Litvínově, Bánské Bystrici, Hradci Králové, Jihlavě, Českém Krumlově nebo v Litomyšli.

Klub Bublinka—to je název nového alba pražského tria Vložte kočku pohybujícího se svébytným způsobem na pomezí elektroniky, rapu a post-rocku. Je to jejich v pořadí čtvrté studiové album. Zároveň první, které nahráli v sestavě, ve které před téměř deseti lety začínali. Základ zvuku nové desky tvoří elektrické pětistrunné housle a bicí podložené sbírkou syntetizátorů. Nad tím vším specifický hlasový projev na hranici rapu a zpěvu.

KONCERTY PODZIM 2017

  • 18.10. Plzeň, Anděl Music Bar
  • 19.10. Hradec Králové, Kraft
  • 20.10. Litomyšl, Kotelna
  • 26.10. Praha, Chapeau Rouge – narozeniny klubu

bez autora