R1 Goat
Právě hraje:
BASS TRAP
23:00 - 23:59
on-line přehrávač
THE BREATH

THE BREATH

11.10. 2017 - Ve středu 11. října si ve 14 hodin budeme povídat s kapelou The Breath, která se představí v Paláci Akropolis.

Festival SPECTACULARE 2017 uvádí SPECTACULARE NIGHT
THE BREATH
(Real World, UK)
středa 11.října 2017 od 22h
klub Jazz Dock, Praha

Festival Spectaculare příváží do Prahy nový projekt členů The Cinematic Orchestra

Pátý ročník Festivalu Spectaculare začne naplno až v lednu, no svým fanouškům přináší jednu lahůdku už teď – na říjen do Prahy pozvali nový projekt členů kultovních The Cinematic Orchestra - kapelu The Breath. Nová "superskupina" složená ze známých osobností ze známých kapel zahraje exkluzivně v intimní atmosféře klubu Jazz Dock ve středu 11. října.

Za kapelou The Breath stojí hlavně bývalý kytarista The Cinematic Orchestra Stuart McCallum, který se už sólově objevil v Paláci Akropolis v rámci Music Infinity a také irská zpěvačka a flétnistka Ríoghnach Connoly, známá mimo jiné i z formací Honeyfeet a Afro Celt Sound System. Kapelu tvoří i dva současní členové The Cinematic Orchestra, klavírista John Ellis a bubeník Luke Flowers.

Už samotné složení kapely napovídá o jejím hudebním směřovaní a výsledný zvuk se dá asi nejlépe popsat jako tradiční The Cinematic Orchestra okořenění o soulový zpěv Ríoghnach.

The Breath nahráli minulý rok debutové album Carry your Kin, který britský Guardian označuje jako "sofistikovaný atmosférický počin na pomezí ambientu a soulu". Jejich hudba však nabízí i vlivy irského folku, jemné povznášející riffy propracovaných kytarových ploch i elektronických zvuků. Album produkoval slávný mister zvuku Tchad Blake, který v minulosti spolupracoval na nahrávkách takových hudebních veličin jako U2, Tom Waits, Pearl Jam či Peter Gabriel, který je také šéf labelu Real World, kde The Breath ostatně loňské album vydali.

Letos pak čtveřice objela přední hudební festivaly a na konci léta stihla vydat i nové EP Acoustic, které nabídlo 4 skladby z debutu v nové akustické podobě a kde vyniká osobitý hlas irské zpěvačky Ríoghnach.

Předprodej je již spuštěn, že bude tenhle hvězdní koncert vyprodán, je téměř jisté. Svou vstupenku na sezení, nebo stání si můžete zakoupit přes Jazzdock: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/the-breath-uk

https://realworldrecords.com/artist/4383/the-breath/

https://youtu.be/ASDRXyEKf9E


Předprodej: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/the-breath-uk
FB event: https://www.facebook.com/events/237162286811748/

https://www.facebook.com/festivalspectaculare

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora