R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
PRIESSNITZ PRO TANČÍRNU

PRIESSNITZ PRO TANČÍRNU

5.10. 2017 - Ve čtvrtek 5. října si budeme v 17 hodin povídat se Zdeňkem Mihalcem, programovým ředitelem Nadace Via.

Priessnitz a Nadace Via pro Tančírnu

Oživte s námi unikátní místo uprostřed hor! Před sto lety se sem sjížděli lidé z daleka. Na bál, do odlehlého údolí, kde stojí krásná Tančírna. Po desetiletích chátrání a nehybnosti se na toto jedinečné místo vrací život. Darujte a společně roztančíme konec světa!

Kapela Priessnitz chce spolu s Nadací Via podpořit návrat kultury do odlehlého pohraničí. Tančírna je secesní stavba uprostřed Rychlebských hor, kterou před několika lety místní zachránili před demolicí. Získali peníze na její opravu a dnes má zpět svou krásu. Jejich nadšení začalo vracet do Tančírny život. K tomu, aby dál sloužila původnímu účelu, však potřebujeme vaši finanční pomoc.
Na co tedy půjdou vaše darované peníze? 
Cílem je dostat do odlehlého regionu kulturu, za kterou lidé dosud museli jezdit do velkých měst. Díky vašim darům se v Tančírně uskuteční koncerty, mezinárodní festival a série tanečních večerů, od swingů po klasiku. A především: dobový taneční bál. Do Tančírny tak vrátíme to, co do jejích prostor patří. Tanec, hudbu, umění, život.


Priessnitz je jesenická kapela, která má k Tančírně srdcový vztah. Součástí kampaně na podporu Tančírny je také koncert Priessnitz, který se koná 9. října v pražské Akropoli. Kampaň vzniká ve spolupráci s Nadací Via. Právě Tančírnu si vybrala jako projekt, který podpoří v rámci svých dvacátých narozenin. Za tu dobu nadace podpořila v celé zemi i za hranicemi několik tisíc nápadů a projektů aktivních lidí, kteří proměňují místo, kde žijí, vracejí kulturu do obcí i měst a spojují lidi. 

Srdcaři ze všech koutů Česka, spojte se! 

Děkujeme za vaše dary.

bez autora