FOTBAL JE FILM

FOTBAL JE FILM

2.10. 2017 - V pondělí 2. října si budeme ve 14 hodin povídat se Štěpánem Kynclem, koordinátorem Fotbalu pro rozvoj.

Fotbal je film: festival představí filmy propojující téma společnosti a fotbalu

Po vzoru jiných světových metropolí proběhne v sobotu 7.října v pražské Kasárně Karlín první fotbalový festival věnovaný především filmu. „Fotbal je film - tak zní podtitul celé akce, kde na programu budou především filmové projekce, ale také divadlo, diskuze nebo výstava fotografií. Cílem celého festivalu je poukázat na každodenní přesah fotbalu do společnosti. Děje se tak v rámci mezinárodní kampaně Football People action weeks organizované sítí FARE.

Akci pořádá iniciativa Fotbal pro rozvoj. „Fotbal je každodenní součástí života mnoha lidí, má svou důležitost a společenský přesah. Promítá se do běžného života a naopak – to, co se děje na hřišti odráží i to, co se děje ve společnosti.  V poslední době je ale fotbal spojován spíše s negativními aspekty. My však věříme, že může mít i pozitivní dopad.“, říká Štěpán Kyncl, koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj.

Páteří celého festivalu bude několik bloků filmových projekcí představující snímky z různých koutů světa, které spojují fotbal se sociální tematikou. Vrcholem večera bude „klasika“ tohoto tématu The Other Final. Atraktivní podívanou však nabídne i politicky laděný Istanbul United 

Na programu bude také krátké divadelní vložka a herec David Novotný přečte ukázku z knížky „Já jsem Zlatan Ibrahimovič.”

Je dění ve fotbale zrcadlem většinové společnosti? Na podobné otázky, týkající se vztahu fotbalu a společnosti, budou hledat odpovědi osobnosti z profesionálního sportu či žurnalistiky během panelové diskuze 

Součástí celé akce bude i veřejný fair play fotbalový turnaj, jež propojí různé skupiny lidí, které by se za normálních okolností nesetkaly. Zakopat si přijde mimo jiné i bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši a další známé osobnosti. Diváci se můžou těšit také na výstavu fotografií, stolní fotbálky a zajímavé workshopy.

Partnerem festivalu je dnes už zavedená a prestižní akce “11 mm International Football Film Festival”.

Kompletní program najdete na stránkách projektu a v této Facebookové události.

Další info: www.fotbalprorozvoj.org

 

Facebook

Twitter

Instagram

Youtube kanál

bez autora