R1 Goat
Právě hraje:
THE WORKOUT
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
BE2CAN

BE2CAN

3.10. 2017 - V úterý 3. října si budeme ve 14 hodin povídat s Vítem Schmarcem o filmové přehlídce BE2CAN.

Filmovou událost podzimu Be2Can zpestří bohatý doprovodný program

Přehlídka Be2Can jako první nabídne snímky z prestižních evropských filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes. Doprovodnému programu letos vévodí přednášky věnované Paolovi Sorrentinovi, Andreji Zvjagincevovi a Rubenu Östlundovi, debaty na téma života s AIDS, současného Ruska a střetu klasické kinodistribuce s Netflixem. Čtvrtý ročník Be2Can se uskuteční v pražských kinech Lucerna a Evald od 4. do 10. října a  v dalších čtyrech českých městech od 12. do 18. října. Ozdobou bude první česká retrospektiva filmů Paola Sorrentina. 

Cena studentské poroty FAMU 

Festival Be2Can bude mít poprvé svou vlastní porotu. Nechá promluvit talentované zástupce nejmladší generace filmařů, kteří vyberou nejlepší snímek z aktuální selekce. Zasednou v ní aktivní studenti pěti kateder FAMU, kteří byli zároveň v posledních dvou letech oceněni na Famufestu. “Be2Can a FAMU iniciují prostřednictvím tematického diskusního panelu, festivalové poroty a studijního modulu společný projekt, jehož cílem je otevřít prostředí a kontext velkých festivalů studentům, tvůrcům i široké veřejnosti,” říká umělecký ředitel Be2Can Aleš Stuchlý.

Doprovodný program Be2Can

V doprovodném programu Be2Can si odborníci posvítí na témata, která hýbou aktuálním světem filmu. V kině Lucerna čekají diváky diskuze, profily osobností a debaty, na DAMU v Hallerově sálu se  díky spolupráci s KADU uskuteční projekce s odbornými úvody, panelovou diskuzí a masterclass.

  • 120 BPM: Žijeme s AIDS - po revoluci a dnes - ve spolupráci s queer filmovým festivalem Mezipatra proběhne panelová diskuze na téma život lidí s virem HIV v Česku ve srovnání s 90. lety, zaměří se i na situaci organizací pracujících s rizikovými skupinami.
  • Současné Rusko - panelová diskuze z cyklu Respekt Tour. Hosté redaktora týdeníku Respekt Ondřeje Kudrny si budou klást otázky, zda je Rusko největším ohrožením naší bezpečnosti, nebo největší riziko pro sebe představujeme my sami. Budou i české volby v ruské režii?
  • CANNES 2017: Rozpadající se filmová rodina? - ve spolupráci se stanicí Český rozhlas Vltava se otevře na Be2Can téma sporu Netflixu a klasické kinodistribuce, které hýbalo letošním festivalem v Cannes.
  • přednášky o třech režisérských velikánech dneška - švédském filmovém sociologovi a držiteli Zlaté palmy z Cannes 2017 Rubenu Östlundovi, formálním eskamotérovi Paolovi Sorrentinovi a nejvýznamnějším současném ruském tvůrci Andreji Zvjagincevovi.
  • Panel CINÉFONDATION: kulatý stůl a projekce -  Co znamená prestižní canneská sekce Cinéfondation pro tuzemské filmaře? Pomohla nastartovat jejich mezinárodní kariéru? První domácí debaty na tato témata se vedle mladých tvůrců zúčastní i děkan FAMU Zdeněk Holý.
  • KADU 2017: Seminář Text2obraz - cyklus mezioborových přednášek a seminářů pro studenty uměleckých škol, profesionály a nadšence, která jsou věnované tvůrčímu psaní pro divadlo a film, a také divadelním či filmovým adaptacím.

Program Be2Can

Tři vítězné filmy z prestižních filmových evropských festivalů, dvanáct snímků v hlavní sekci, a další významné filmy loňských ročníků, takový bude letošní program přehlídky Be2Can. Z francouzského Cannes doputuje snímek 120 BPM tepající v rytmu devadesátkového techno beatu režiséra a scénáristy Robina Campilla, Nemilovaní bystrého pozorovatele ruské společnosti Andreje Zvjaginceva, thriller Nikdys nebyl s Joaquinem Phoenixem a klinický horor Zabití posvátného jelena nejznámějšího představitele tzv. divné řecké vlny Jorgose Lanthimose s Nicole Kidman a Colinem Farrellem v hlavních rolích. Představí se i Loznicův nejnovější film Krotká, který je nekompromisní alegorií o Rusku jako zemi, kde úřady i lidé hrají roli fantomů, drama Valesky Grisebach Western o obyčejných lidech, střetu jejich kultur a schopnosti porozumět si beze slov. Dumontův bizarní muzikál Janička pojednává o dětství a spirituálním probuzení mladistvé Jany z Arku. Festival zakončí dechberoucí drama Fatiha Akina Odnikud s vynikající Diane Kruger, která si odnesla cenu z Cannes za herecký výkon. Film uvede do kin distribuční společnost Aerofilms v lednu 2018.

Z německého Berlinale nabídne výstřední romanci O těle a duši oceněnou Zlatým medvědem a LGBT drama Sebastiána Lelia Fantastická žena, které  vstoupí do kin 23. listopadu hlavičkou Artcam Films. Benátský festival reprezentuje vítězný film Lava Diaze Ta, která odešla 

Božský Sorrentino

Všech sedm snímků italského architekta obrazů se představí od 6. do 11. října pod střechou kina Světozor. Historicky první česká retrospektiva Paola Sorrentina nabídne komplexní pohled na tvorbu režiséra a vzdá tak hold největšímu současnému italskému filmaři.

Žijte festivalový film naplno!

Limitovaná edice Be2Can Festival Pass umožní fanouškům filmu přístup na dvě projekce denně v kině Lucerna a Světozor za zvýhodněnou cenu 980 Kč. Prodává se pouze na webu www.goout.cz.

Spolupráce Be2Can Distribution s Artcam Films

Na poli artového filmu dochází ke spolupráci dvou distribučních společností Artcam Films a Be2Can Distribution. Společným sdílením distribuční strategie a nákladů tak umožní uvést umělecky hodnotné filmy na český trh. Prvním společným velkým filmem bude prvotina francouzského režiséra Robina Campilla 120 BPM, která si odnesla Velkou cenu poroty z letošního Cannes a film Fantastická žena. Snímek 120 BPM zamíří 30. listopadu do kin.

To nejlepší z přehlídky přinesou festivalová echa Be2Can, která zamíří do dalších 13 měst. Kompletní festivalový program se dozvíte na www.be2can.eu. Organizátorem přehlídky Be2Can je Be2Can Distribution, která v programu přehlídky uvede v distribuční předpremiéře své pečlivě vybrané festivalové tituly. _________________________________________________________________________________

Vizuály a trailer: https://fecz.capsa.cz/?slozka=76

_________________________________________________________________________________

Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/

Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/

FB event Be2Can: https://www.facebook.com/events/457552004629196/?fref=ts

FB event Božský Sorrentino: https://www.facebook.com/events/1835381306791887/?fref=ts

bez autora