R1 Goat
Právě hraje:
REFLEKTOR
20:00 - 21:00
on-line přehrávač
CZECH DESIGN WEEK JARO 2017

CZECH DESIGN WEEK JARO 2017

5.5. 2017 - V pátek 5. května si ve 14 hodin budeme povídat o Czech Design Weeku, který se uskuteční v Praze. Našimi hosty budou umělecký ředitel festivalu Petr Hájek a zástupce designového nábytku OBLE.

Národní třída v Praze bude v květnu v obležení českého a zahraničního designu v rámci festivalu Czech Design Week jaro 2017...

Celkem pě
t pater DUP 36 na Národní třídě v Praze bude od 8. do 14.května 2017 patřit prodejní výstavě českých i zahraničních designérů. Po úspěšném listopadovém Czech Design Weeku v Kafkově domě v Praze se nyní festival designu představí v nových prostorách.

Prestižní adresa a perfektní lokalita slibují úžasný a neopakovatelný zážitek v podání prodejní přehlídky českého a světového designu s mezinárodním zapojením tří zahraničních design weeků. Ředitelem festivalu je Lukáš Pipek a pozici uměleckého ředitele zastává Petr Hájek.

„Letošním rokem startujeme partnerství a spolupráci hned se třemi prestižními design weeky. Jsou to Varese Design Week (Itálie), London Design Fair (UK) a Saudi Design Week (Saudská Arábie). Všechny tyto festivaly postupně přivítají na své půdě české designéry, a naopak my jejich. Z listopadového CZDW nás bude reprezentovat výherce Objevu roku – 440Audio se svými gramofony, dále to bude Tonak a jejich klobouky a značka Kozak se svými koženými doplňky," uvedl Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

Na Czech Design Weeku 2017 si kromě milovníků designu přijdou na své i módní, umělečtí a hudební nadšenci. Bohatému doprovodnému programu budou dominovat designová fóra, módní přehlídky např. v podáni Wolfgang store vyznačující se sofistikovanou jednoduchostí a čistotou nebo  pánské kolekce Michala Marka a Vladimíra Staňka. Těšit se můžete na instalaci interaktivní sochy Mickeyphon inspirovanou Mickey Mousem Walta Disneyho umístěnou v tematickém kreativním prostoru vytvořeném Davidem Kurňavkou. Socha se pohybuje a reaguje v závislosti na zvucích ve svém okolí, sampluje je a vytváří z nich rytmické sekvence. Vybrali jsme pro vás přes 90 vystavujících designérů.

Další vlna potvrzených vystavujících:

-Ručně vyrábené brýle ZEW
-V naší zemi navržené a upletené Live Sweaters ze 100% merino vlny
-Originální šperky od Elišky Novákové Things by E.
-Nápadité a zábavné ponožky we are ferdinand
-Rodinná firma vysoce kvalitní a přesto dostupný nábytek, to je Aman original
-Originální nábytek OBLE
-David Černý je umělec hravě pracující se sklem

Czech Design Week je festival designu, který se poprvé uskutečnil v roce 2015. Hlavními pořadateli jsou Petr Hájek /galerista, majitel The Chemistry Gallery a The Chemistry Design Store/ a Lukáš Pipek. Mezi kurátory, kteří se podíleli na výběru designérů, jsou uznávané osobnosti z oblasti umění, módy a kultury jako Václav Dejčmar /majitel Czechoslovak Agency a pořadatel Mercedes Benz Prague Fashion Week/, Iva Nesvadbová /ředitelka Art Prague a Art Photo/ nebo Vladimír Staněk /návrhář značky Pietro Filipi a vlastní značky Stinak/.

www.czechdesignweek.cz
www.facebook.com/czechdesignweek.cz/

bez autora