R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
JAZZ DOCK

JAZZ DOCK

20.2. 2017 - O koncertním cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ v Jazz Docku si budeme povídat v pondělí 20. února v 17 hodin. Naším hostem bude Jakub Zitko, dramaturg Jazz Docku.

V rámci cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ zahrají v Jazz Docku Bill Frisell, Jeff „Tain“ Watts, Joey DeFrancesco nebo John Patitucci!

Nedávno v pražském klubu Jazz Dock opět začal nový ročník tradičiního festivalového cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ. V letošním roce uvidíme zatím asi nejhvězdnější sestavu jmen, které kdy v Jazz Docku v rámci jednoho cyklu prezentovali. Kytarový velikán Bill Frisell zahraje duet s bubeníkem Kenny Wolesenem, jenž je u nás znám hlavně z avantgardní kapely Sex Mob. Bill Frisell má za sebou v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění. Jeho hudba je mixem mnoha vlivů - jazzu, rocku, folku, country i bluegrassu, či worldmusic. Tentokrát, pouze s bubeníkem, zahraje zbrusu nové kompozice a také některé skladby z posledních alb. Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek s hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

Také další koncerty budou pozoruhodné. Saxofonista u nás známé skupiny Kneebody

Ben Wendel
se poprvé v Jazz Docku představí s vlastním kvartetem, kde hrají současná esa mladé progresivní newyorské scény - pianista Taylor Eigsti, basista Harish Raghavan ču bubeník Kendrick Scott. Fenomenální hráč na Hammond organ Joey DeFrancesco přiveze zase svůj kvartet The People. Pro milovníky energického moderního jazzu to bude jistě zážitek a pro mistra budou připraveny autentické elektromechanické hammondovy varhany i s Leslie boxem!  V květnu vystoupí John Patitucci se svým Electric Quartetem, kde excelují krom hlavního protagonisty ještě kytaristé Adam Rogers a Steve Cardenas a bubeník Nate Smith! John Patitucci patří k největším světovým basistům a hrával v minulosti snad se všemi velkými jmény historie jazzu (např. Chick Corea, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Pat Metheny, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Michael Brecker, McCoy Tyner, Randy Brecker, Freddie Hubbard, Tony Williams a další).

Jakub Zitko - dramaturg Jazz Docku


23. 2. - 22 h - Ben Wendel Group ft. Taylor Eigsti / Harish Raghavan / Kendrick Scott
4. 3. - 19 h -  Zhenya Strigalev Never Group ft. Linley Marthe / Federico Dannemann / Eric Harland
29. 3. - 21 h - Bill Frisell & Kenny Wolesen
14. 4. - 21 h - Joey DeFrancesco & The People
9. 5. - 21h - Avishai Cohen Quartet
15. 5. - 21 h -  John Patitucci Electric Quartet


http://www.jazzdock.cz/cs/program

JAZZ DOCK

Janáčkovo nábřeží 2
150 00 Praha 5
www.jazzdock.cz

bez autora

reklama