LINHARTOVA NADACE

LINHARTOVA NADACE

6.2. 2017 - V pondělí 6. února si ve 14 hodin budeme povídat s ředitelkou Linhartovy nadace Magdalenou Liškovou.

Linhartova nadace, jejíž členové před 25 lety založili známý pražský klub Roxy či Experimentální prostor NoD a Komunikační prostor Školská 28, slaví v letošním roce 2017 své 30. narozeniny.

Posláním nadace je - již od jejího založení v roce 1987 - vytvářet a podporovat projekty, které pomáhají rozvíjet názorové, společenské a v neposlední řadě umělecké vyjádření současné generace. Nadace svými projekty vytváří prostředí pro tvůrčí práci a setkávání umělců a mladých lidí a zpřístupňuje umění široké pražské veřejnosti. Nadace svou podporou připravuje výchozí pozici a dlouhodobé zázemí alternativnímu umění, čímž za svou existenci napomohla k realizaci řady uměleckých a kulturních počinů. Linhartova nadace se kromě podpory umělců samotných zaměřuje i na podporu začínajících pracovníků v kultuře a rozvoj arts managementu a oborů příbuzných.

V současné době se nadace zabývá především realizací projektů v oblasti výtvarného umění a intenzivně se věnuje práci s vlastní nadační sbírkou - rozšiřuje ji a zajišťuje kurátorskou a galerijní činnost podporující rozvoj jejího uměleckého dosahu. Hlavní linkou aktivit Linhartovy nadace je mezigenerační propojování umělců a umožňování setkávání a vzájemné inspirace již zavedených významných umělců a začínající mladé generace.

Od roku 2016 se nadace zaměřuje na podporu projektů mezinárodní spolupráce a na rozvoj pravidelných projektů vlastní produkce v oblasti výtvarného, ale i performativního umění s přesahem do aktuálního společenského dění. Jednou z hlavních aktivit je také realizace uměleckých projektů zaměřených na veřejný prostor a jeho využívání jakožto součásti každodenního života Pražanů. V rámci nadačního programu LinhArt Crossing Borders podporuje nadace účast českých umělců na významných zahraničních festivalech a událostech. Pro rok 2017 byl vybrán festival BURNING MAN, který se koná každoročně v srpnu v poušti Black Rock Desert u Nevady, USA. V rámci otevřené výzvy bylo vybráno 5 uměleckých projektů, které se uchází o účast na prestižním festivalu.

bez autora