R1 Goat
Právě hraje:
THE WORKOUT
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
LOĎ TAJEMSTVÍ

LOĎ TAJEMSTVÍ

1.9. 2016 - Ve čtvrtek 1. září si v 17 hodin budeme povídat o premiéře představení Usnula jsem, ale nespím, která proběhne na Lodi Tajemství. Naším hostem bude tvůrce představení Jakub Folvarečný.

Usnula jsem, ale nespím

Rodinná podívaná za hranice života.

Co se stane, když usneš na hrobě? Podle staré mexické legendy se ocitneš v říši mrtvých. A co hůř, navěky budeš sloužit obyvateli onoho hrobu! Právě takhle nešťastně se otevírá magický svět i naší malé Veronice a nastává její neočekávané dobrodružství. Podaří se jí prolomit bájnou kletbu a vrátit se zpět mezi živé? Nebo bude muset věčně sloužit zemřelým v podsvětí?

Hra o živých a mrtvých, jejichž světy odděluje tajemná hranice smrti. Nebo mám snad říci strašidelná hranice? Děsivá !?! Jak učíme vnímat smrt naše děti? Jako přirozenou součást života a nebo jen nevědomě vyjadřovanými obavami a strachem z jeho konce?

Na mexický pohádkový námět a inspirováni knihou “Usnula jsem”, tvůrců Dufková, Jorge, Holeček v produkci Pavla Berčíka a EvolutionFilms, chceme vrhnout trochu teplejšího světla na téma ponuré středoevropské smrti prostřednictvím loutkově-pohybového představení. Bývalý ročník Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU ve spolupráci s Markem Doubravou a Lodí Tajemství bratří Formanů se po deseti letech pouští do nové rodinné inscenace.

lodtajemstvi.cz

bez autora