FESTIVAL KEFÍR

FESTIVAL KEFÍR

31.8. 2016 - Ve středu 31. srpna si v 17 hodin budeme povídat o festivalu Kefír. Jako host dorazí Kašpárek.

Již brzy vypukne čtvrtý ročník rodinného festivalu Kefír. Do zahrady zámku Kačina se po roce vrátí koncerty, divadelní představení, originální atrakce i číra na hlavách bejbypankáčů každého věku.

Britská electroswingová dvojice The Correspondents, artistka Shakti Olaizola ze Španělska a samozřejmě kapela Kašpárek v rohlíku jsou hlavními lákadly letošního Kefíru.

“Naším cílem ovšem není ulovit diváky na pár zvučných jmen, ale zkombinovat nejrůznější kvalitní produkce i originální atrakce do jednoho živého organismu,” zdůrazňuje ředitel festivalu David Dvořák. Návštěvníci se tak mohou těšit třeba na skupiny Wohnout, Poletíme? či Buty, na kanadského kytaristu Matta Lennoxe nebo na zpěvačky Janu Kirschner a Lenku Dusilovou. S divadelními produkcemi zase přijedou mimo jiné Teatro Tatro, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre nebo Karromato.

“Znám ceněné rodinné festivaly v Anglii. Jsou geniální, ale vlastně tam hrají The Cure a další borci, zatímco děti jsou uloženy v doprovodných zónách. Základní myšlenka Kefíru je ale v rovnocenném propojení,” vysvětluje Dvořák. Program proto organizátoři staví tak, aby bavil malé i dospělé současně. A přidávají originální atrakce.

Kdokoliv si může například vyzkoušet řídit bagr, vylézt na stoh nebo na posed, sledovat vystoupení skutečných akvabel v zahradním bazénu či poslouchat čtení pohádek na postelích pod širým nebem. Nově pak přibudou projížďky na traktůrcích. “Princip je i letos stejný: Splň si svůj sen, zažij velké věci!” vybízí Dvořák s tím, že by byl rád, kdyby festival příchozí pohltil jako jakási Země Nezemě a večer je vyplivl spokojené a unavené. Přispět k tomu má také netradiční nabídka občerstvení a kulisa empírového zámku.

“Těšíme se, že se vrátíme na jeden z nejoriginálnějších festivalů v Evropě,” shrnuje za účinkující Rick Mensink z holandské kapely Blaas Of Glory. Ta díky nadšení diváků před dvěma lety letos přijede znovu.

Festival Kefír se koná 3. září v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Předchozí tři ročníky, z nichž první dva se odehrály ve středočeské Třebovli, navštívilo dohromady na 18 tisíc lidí.

Odkazy
webová stránka festivalu: www.festivalkefir.cz
webová stránka bejbypanku a kapely Kašpárek v rohlíku: www.bejbypank.cz
sociální sítě: www.facebook.com/festivalkefir, www.facebook.com/kasparekvrohliku, www.instagram.com/kasparek_v_rohliku

Kapela Kašpárek v rohlíku je volným uskupením muzikantů, kterým za devět let existence prošla řada hudebních osobností (Blanka Šrůmová, Tonya Graves, David Koller, Márdi, Jan Kalina, Milan Cais, Radoslav Banga, Lenka Dusilová, Jiří Zemánek, Olga Königová a mnoho dalších). Vznikla v návaznosti na inscenaci Kašpárek v rohlíku, uváděnou v letech 2007 až 2015 Jihočeským divadlem. Písničky napsané pro jeviště se objevily na prvním CD z roku 2007. Od té doby vyšly další tři desky, vánoční singl, kniha i její audio verze. Původně jednorázový projekt se rozvinul v hnutí bejbypank, pod jehož hlavičkou vznikly mimo jiné další tři divadelní inscenace, dva silvestrovské televizní pořady nebo třiapadesátidílný rozhlasový seriál. Šíře těchto aktivit v roce 2013 logicky vyústila ve zrod festivalu Kefír.

bez autora