R1 Goat
Právě hraje:
BASS TRAP
23:00 - 23:59
on-line přehrávač
EUROTRIALOG 2016

EUROTRIALOG 2016

22.8. 2016 - V pondělí 22. srpna si ve 14 hodin budeme povídat o letošním ročníku festivalu Eurotrialog. Naším hostem bude Romek Hanzlík.

Mikulovský Eurotrialog hlásí další novinku – v sobotu 27. srpna vystoupí obří bubenická kapela složená z profesionálních hudebníků i samotných návštěvníků festivalu. Základ nového bandu tvoří kmenoví hráči „Sletu bubeníků“ Pavel Fajt, Pavel Koudelka,PapisNyass a EphraimGoldin, které doplní Jarda Noga z Žirafáče (dříve bubeník UJD).Místo objemných bicích souprav si hudebníci přivezou djembe, konga, bonga, cajony a další perkuse a bubny lehčího kalibru, a vytvoří scénu na prostranství kolem amfiteátru. „Každého, kdo má rytmus v těle zveme na naší bubenickou jam session. Zveme všechny návštěvníky, aby si přivezli jakýkoliv bicí nástroj, malý či velký, profesionální či domácí výroby a připojili se ke společnému bubnování,“ láká Romek Hanzlík, dramaturg a organizátor festivalu.

Eurotrialog Mikulov servíruje během posledního srpnového víkendu26. a 27. srpna již tradičně kvalitní porci hudby, která se vyhýbá mainstreemu. Letošní program představí v malebném prostředí mikulovského amfiteátru interprety několika generací, jejichž společným jmenovatelem je originalita, opravdovost a poctivost v přístupu k hudbě. Vystoupí Lenka Dusilová, Mateřská.com, Schrödingerova kočka, třicetiletá Laura a její tygři nebo Kittchen, Poletíme! a Planety. Uslyšíme také naši nejoblíbenější dámskou kapelu Zuby nehty nebo Sváťu Karáska a skupinu Svatopluk, která hraje a zpívá v novém hávu výhradně texty Sváti Karáska. Z Rakouska přijede trio Pendler a ze Slovenska nadějný objev, kapela Jablko noci. V krásné mikulovské synagoze pak vystoupí Jarda Svoboda, kapelník Trabandu, se svým programem “Žalmy. Harmonium a hlas”. „Kvalitní a originální hudba mimo střední proud a čas strávený v krásném a přátelském prostředí jsou naše základní jistoty,” říká zakladatel a šéf festivalu Romek Hanzlík, a dodává: „Snažíme se ponechávat našim návštěvníkům čas pro ně samotné, rodinám vycházíme vstříc i tím, že děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.”

Festival nepopulární hudby, jak má Eurotrialog Mikulov v podtitulu, letos oslaví již 18. narozeniny. Jako jeden z mála nabízí příznivcům alternativní scény příležitost si poslechnout bez žánrových předpojatostí nadějné objevy i stálice české, slovenské a rakouské hudební scény v kulisách jednoho z nejkrásnějších jihomoravských měst. Pohodová atmosféra, která každoročně na festivalu panuje je otevřená návštěvníkům všech věkových kategorií a tak si na své přijde opravdu každý.

18. ročník festivalu Eurotrialog v Mikulově proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. srpna v areálu mikulovského Amfiteátru. Kompletní informace jsou k dispozici na
www.eurotrialog.cz. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím webových stránek a také v sítích Ticketportál, SMSticket a Gig.cz. Dvoudenní permanentka do amfiteátru včetně stanu stojí v předprodeji 590 Kč, jednodenní vstupenka 360 Kč. Vstupenky na koncert Jardy Svobody v mikulovské synagoze stojí 130 Kč.

Mikulovský Eurotrialog nabízí místo spočinutí v krásném kraji Pálavy, v místech kudy kráčely dějiny několika kultur a kde je dodnes hmatatelný nezaměnitelný genius loci, poznamenaný i vínem, které tu zraje na okolních kopcích i v blízkých sklípcích. To vše v atmosféře takřka domácké, kde se stírají bariéry mezi scénou a hledištěm, mezi umělci a diváky.

V pátečním programu se na hlavním pódiu objeví jména jako Mateřská.com, Pohřební kapela, Už jme doma, legendární Schodiště či skvělá Lenka Dusilová. Ve stanu je doplní neméně zajímavý zasněný holandský Violinna Band, dravý folk rock Budoáru staré dámy, originální mladé bandy Leto a Schrödingerova kočka či klasikové české nové vlny Máma Bubo. Sobotě budou vedle stále skvěle šlapající Laury a jejích tygrů dominovat pražští TheProstitutes, skvělý originalbanjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu brněnských Poletíme? nebozadumaný Kittchen za doprovodu multiinstrumentalisty TomášeNeuwertha. Ve stanu se mohou návštěvníci těšit na brněnské Muxx (nástupce skvělých brněnských legend MushyMuxx), písničkářku Lucii Redlovou, Půljablkoň s Michalem Němcem a Marií Puttnerovou, emotivně dumavé slowcoreové písničkářství táborských Kalle či hudbu zpoza opony tohoto světa kapely Planety.

Videopozvánka: https://youtu.be/ldYkLIYzB9U
http://www.eurotrialog.cz/

http://sletbubeniku.cz/

bez autora