R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
TRUTNOFF OPEN AIR FESTIVAL

TRUTNOFF OPEN AIR FESTIVAL

9.8. 2016 - Ve úterý 9. srpna si v 17 hodin budeme povídat o Trutnoff Open Air Festivalu.

Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti.

Nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi, Trutnoff Open Air, je známá svoji svéraznou dramaturgií a širokým žánrovým rozpětím. Společně zde na stejném pódiu potkáte rockové, alternativní, etno, reggae a undergroundové kapely, taneční a rockové formace, folkové zpěváky i metalové skupiny jakoby z jiného světa. „Program letošního Pow-Wow bude ještě více různorodý. Tak jak to máme rádi a měl rád i náš náčelník. Jsme neformální a pestré společenství a hudební mozaika se jen odráží do celkového ducha setkání. Pokračujeme v tradici hudební a názorové rozmanitosti. Může to vypadat jako bez ladu a skladu, ale vše zde má své místo, souvislosti a opodstatnění,“říká Martin Věchet, zakladatel festivalu a jeden z tvůrců trutnoffského programu.

Srdce trutnoffských kmenových squaw a spolutanečníků oblaží a jejich mokasíny roztančí uskupení, které je v současnosti na svém vrcholu a nejen u nás velmi oblíbené, elektroswingoví Parov Stelar, kteří oblékli svůj styl do elegance smokingů swingu. Festival ve čtvrtek 18. srpna zahájí populární britský písničkář Jake Bugg. A protože k Trutnoff Open Air Festivalu odpradávna patří i nějaké to „tvrdé osvěžení“, do trutnoffského ležení se vrací brazilský šaman Max Cavalera se svými Soulfly. A aby toho nebylo málo, přijedou také industriálně metalový Fear Factory.

Ve skvělé formě letos obráží letní festivaly se svým alternativním rockem britští Skunk Anansie a nevyhnou se ani Trutnoff Open Air Festivalu. Tradiční pestrobarevnou mozaiku doplní novozelándská skupina Fat Freddy's Drop, která si v podhorském ležení odbude svou premiéru v naší zemi. Jejich vystoupení jsou pověstně živelná, dlouhá a až extatická. Prolínají se v nich etno prvky s elektronikou a tanečními rytmy. Velkým překvapením festivalu by se mohl stát kanadský vousáč s kytarou a hlubokým chraplákem Ben Caplan.

Na hudební přehlídku s indiánským duchem a kořeny v undergroundu z počátku osmdesátých let minulého století poprvé přijede také Richard Müller s kapelou. V programu se objevuje i bluegrassová legenda Robert Křesťan s Druhou trávou nebo vtipný Pavel Dobeš se svým osobitým humorem - ač z Hradce Králové stále s ostravským přízvukem. Přijede také známý herec Jiří Schmitzer se svými neotřelými skladbami, který je na české hudební scéně ojedinělým zjevem - na jedné straně obecné známý herec, na druhé straně těžko zařaditelný osobitý písničkář. Metalové kytarové riffy vystřídají inteligentní písničky pro děti v podání Jaroslava Uhlíře. Svým premiérovým vystoupením festival obohatí slovenští Puding paní Elvisovej. Mezi českými kapelami trutnoffského festivalu budou také představitelé alternativní rockové scény Stromboli nebo taneční Monkey Business, populární Jelen či navrátivší se Tichá dohoda. Po letech se vrátí také Jablkoň nebo Michal Hrůza. Nechybět bude ani dívčí folkový soubor Rózinky z Kozojídek, který se stal vloni při své premiéře jedním z miláčků zdejšího publika a pořadatelé jim museli neplánovaně přidávat další vystoupení. To vše jsou střípky z letošního „Českého Woodstocku“,  které by na jiném festivalu byly možné jen stěží.

Vstupenky je možné si objednávat na http://www.festivaltrutnov.cz/vstupenky. Jejich cena je teď 1400 Kč, při objednání deseti lístků se dostává jedenáctý zdarma. Novinkou je možnost zakoupení vstupenky ve formě e-ticketu. V prodeji jsou také jednodenní vstupenky na poslední festivalový den, tedy neděli, kdy stejně jako vloni The Prodigy bude festival uzavírat  jedna z letošních hlavních kapel, Parov Stelar. Ve stejný den vystoupí i Fat Freddy's Drop a Skunk Anansie. Za kempování a parkování se v podhorském ležení neplatí.

„Tak si snad užijeme slunka a všech dalších darů, které přátelské festivalové setkání pod horami nabízí ,“ věří pořadatelé z Geronimova kmene.

bez autora