DIVADLO CONTINUO - LOĎ / A BOAT

DIVADLO CONTINUO - LOĎ / A BOAT

9.8. 2016 - V úterý 9. srpna si ve 14 hodin budeme povídat o novém projektu Divadla Continuo. Naším hostem bude Zuzana Bednarčíková.

Divadlo Continuo připravuje jubilejní 20. ročník již tradičního Mezinárodního divadelního projektu. Letos zve diváky na Švestkový Dvůr na LOĎ.

„Dvůr se pro divadelní představení promění do podoby stylizované lodi. Divadelní představení se bude odehrávat na tanečním parketu v jejím středu. Pohled pro diváky je součástí originálního divadelně-architektonického řešení. Diváci totiž budou sledovat dění ze tří stran skrze okýnka asociující pohled z kajuty“, přibližuje letošní projekt umělecký ředitel Divadla Continuo a režisér výsledné inscenace Pavel Štourač.

Stejně tak je výjimečné technické a výtvarné řešení vlastního hracího prostoru, který umožní použití originálních divadelních prostředků, vytvářejících magický a poetický prostor pro divadelní akci.

Divadelní představení vzniká po dobu 3 týdnů ve spolupráci s dvacítkou mladých lidí z celého světa (letos z 8 evropských zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Rusko, Řecko a Německo), studentů a absolventů uměleckých škol, herců, tanečníků, performerů, výtvarníků a muzikantů pod vedením členů divadla a v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače.

Vizuálně pohybové představení s živou kapelou, originálním výtvarným řešením a specifickým pohledem pro diváky je pro členy Divadla Continuo zároveň otevřením nové etapy tohoto specifického divadelního žánru na přelomu druhé dekády jeho divadelních aktivit v netradičních prostorech.

Během uplynulých ročníků se projekt odehrával na mnoha místech blízkého či vzdálenějšího okolí Malovic, kde Divadlo Continuo sídlí od roku 1995. Projekt se uskutečnil v zahradách a vodním příkopu renesančního zámku Kratochvíle, na hladině rybníka Otrhanec v Malovicích, v prostorách zemědělského dvora Rábín, v bývalé cihelně ve Vodňanech, v Písecké galerii Sladovna i v jedoucím vlaku lokální tratě Netolice - Malovice. Pro letošní rok se tvůrci Divadla Continuo rozhodli pracovat přímo v prostoru, kde divadlo sídlí, na Švestkovém Dvoře, kde v rámci rekonstrukce prostor, která byla dokončena přesně před rokem, v létě 2016, vznikl ve dvoře statku prostor pro divadelní tvorbu, tvořený sevřenou dvoranou, kterou ze tří stran obklopují patrové ochozy pro diváky.

Práci Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací. Ve své tvorbě se soubor systematicky věnuje projektům divadla v netradičních prostorech. Od roku 1997 pořádá divadlo pravidelný letní sitespecific projekt, kterého se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy, v jehož rámci vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru jedinečné divadelní představení. Tyto projekty jsou často spojeny s krajinou, ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří.

LOĎ/ A BOAT
11.8. – 16.8. 2016, vždy od 21:00
Malovice, Švestkový Dvůr
GPS: Loc: 49°5’39.327″N, 14°13’27.547″E

Vstupné
Základní 250,- / snížené 180,- (studenti, důchodci, ZTP, děti 12+)
Děti do 12 let zdarma.

V předprodeji na goout.cz http://bit.ly/2a1DXq3 nebo na místě před začátkem představení.

Švestkový Dvůr je otevřen veřejnosti každý hrací den od 18 hodin, diváci si mohou prohlédnout zrekonstruované prostory a občerstvit se.

www.continuo.cz, www.svestkovydvur.cz

bez autora