FLIM 2016

FLIM 2016

19.4. 2016 - V úterý 19. dubna si v 17 hodin budeme povídat o 9. ročníku festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu FLIM 2016. Naším hostem bude básník, spisovatel a režisér Džangbu.

Již 9. ročník festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu FLIM 2016 proběhne v pražském kině Aero ve dnech 18. – 20. dubna. Během tří dnů diváci uvidí nová díla tibetské kinematografie i dokumenty mapující pronikání tibetského buddhismu na Západ od 70. let minulého století. Po jednotlivých projekcích budou následovat diskuse.

Hostem festivalu bude jeden z nejvlivnějších současných tibetských tvůrců – básník, spisovatel a režisér Džangbu, vlastním jménem Čenagcchang Dordže Cchering, který představí svůj nový dokument o sociálních a environmentálních dopadech sběru housenice čínské – fenoménu houby parazitující na housence a vyskytující se pouze v nadmořských výškách nad 3000 metrů.

Po celý festival bude ve foyer kina Aero možno ochutnat tibetské a himálajské speciality a na stáncích neziskových organizací získat informace o Tibetu a himálajském regionu. Vedle výrobků z Tibetu, Nepálu a z exilových komunit v Indii bude možno zakoupit i literaturu k tématu v češtině – např. překlady knih Čhögjam Trungpy Rinpočheho z nakladatelství Pragma a Eminnent a výběr z produkce nakladatelství DharmaGaia.

Festival FLIM pořádá nestátní nezisková organizace Potala, o. p. s. – více na www.potala.cz.

bez autora

reklama