PATRICK WOLF

PATRICK WOLF

12.4. 2016 - V úterý 12. dubna bude ve 14 hodin naším hostem Patrick Wolf, který se ve stejný den představí v klubu Roxy.

Jeho jméno je příhodné k jeho tvorbě a osobnosti. Je nespoutaný, osobitý a uhrančivý. Patrick Wolf - hudebník, o kterém The Observer napsal “Britská nejradikálnější, nejvíce inovativní a nejkreativnější pop star”, přijíždí v dubnu již počtvrté do Prahy. Jeho styl se pohybuje někde na pomezí elektro-popu a komornější instrumentální hudby. V rámci “The Wildsound Tour” přiveze úplně nový zvuk a to i díky kapele v plném složení s rytmickou sekcí.

Již ve svých jedenácti letech svou kreativitu spojenou s láskou k hudbě dával najevo sestavováním hudebních nástrojů z harampádí, které našel ve vetešnictví. Tím začaly jako po domácku vyrobené experimenty. Během dospívání se z něj stal zpěvák, skladatel, básník a nezávislý producent, který ve svých počinech s lehkostí kombinuje elektronické prvky s klasickými hudebními nástroji. Prozatím má Patrick na svém kontě šest alb, ale také hraní po boku legend jako Patti Smith, kterou před necelými třemi lety doprovázel na harfu a housle během její tour.

Naposledy se Patrick Praze představil před necelými třemi lety, kdy se věnoval svému akustickému albu “Sundark and Riverlight”, ve kterém přepracoval své dosavadní skladby. Tentokrát přijíždí v rámci “The Wildsound Tour”, která je předzvěstí nacházející desky. Patrick o plánované tour řekl: “Dnes jsem položil ucho k zemi a slyšel dupání tančících medvědů, řev zajatého davu, tyto pochmurné příběhy nás dělají zmatenými, ale já chci jen zdivočet, probudit divoký zvuk.”.

Názory na jeho hudbu se rozcházejí, někdo tvrdí, že je génius, druzí ho mají za mistra kýče. Rozmanitost tvorby a škála umu ale musí snad každého přesvědčit o první variantě. Posluchače vtáhne vyprávěním do svého emočního světa. Pokud tedy toužíte po strhující hudbě, skvělém zpěvu a výstředních kostýmech, určitě si Wolfovo vystoupení nenechte ujít.

Událost: www.facebook.com/events/457608044445690/

PATRICK WOLF (UK) @ ROXY
The Wildsound Tour

12.4.2016., open 19:00

Vstupenky/Tickets: 450 czk+popl/fees
Za zvýhodněnou cenu v NoDu: 470 czk
Goout: https://goout.cz/cs/listky/patrick-wolf/jok/

Video:
Sundark and riverlight - Overtune
https://www.youtube.com/watch?v=3i-KqFCKa_c

Patrick Wolf - Born To Die (Lana DelReyCover)
https://www.youtube.com/watch?v=8i-veO2weHw

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora

reklama