R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
01:00 - 09:00
on-line přehrávač
JACOB COLLIER

JACOB COLLIER

8.4. 2016 - V pátek 8. dubna si v 15 hodin budeme povídat s Jacobem Collierem, který se představí v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz.

Již po sedmé představí mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz hvězdná jména světového jazzu! V dubnu 2016 se tak můžete těšit na čerstvý objev hudební scény - multiinstrumentalistu Jacoba Colliera, francouzskou kapelu Paris Combo či pianistu a držitele ceny Grammy, Krise Bowerse. Festival se poprvé rozšíří i o koncerty v dalších českých městech a po loňském úspěchu se organizátoři rozhodli znovu zařadit také dětské hudební workshopy. Opět proběhne soutěž Jazz Fruit podporující mladé jazzové talenty, která umožní vítězům nahrát vlastní desku. Neváhejte a naskočte na jazzovou vlnu! Lístky jsou k dispozici v předprodejní síti goout.cz a zvýhodněné studentské  vstupné začíná již na 100 Kč.

Festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Již sedmým rokem představuje to nejlepší ze světového jazzu za cenu dostupnou i pro studenty. První dubnový pátekvystoupí v Paláci Akropolislegendární kapela Paris Combo. Jejich živelná muzika pulzuje typickými francouzskými šansony a je doplněna o prvky amerického jazzu, swingu 30. let či romské rytmy a temperament. Jedinečné vokály slavné herečky a zpěvačky Belle du Berry posluchače snadno vtáhnou do atmosféry kabaretního představení.

Jedním z nejzajímavějších festivalových zážitků budebezesporu koncert mladého hudebníka Jacoba Colliera, který vystoupí 8. dubna v Paláci Akropolis. Teprve jednadvacetiletý Brit nabídne naprosto jedinečnou podívanou a představí své originální variace známých písní od ikon, jakými byli StevieWonder, Michael Jackson nebo Ray Charles. Collierběhem své show ovládá více než 10 hudebních nástrojů a za svou kariéru už si zahrál s takovými hvězdami jako jsou Quincy Jones, HerbieHancock, ChickCorea či BeccaStevens. Svými fascinujícími vokálními harmoniemi, invenčním přístupem a originálním mezižánrovým přesahem si získává stále větší uznání a jeho připravovaná deska patří mezi nejočekávanější počiny roku 2016.

Dalším lákavým interpretem letošního ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz je americký pianista Kris Bowers.Za svou hudební kariéru složil hudbu k několika filmům a spolupracoval s mnoha hvězdami napříč žánry. Podílel se například na nahrávce No Church in the Wild a společně s Kanye Westem a rapperem Jay Z byl za ní v roce 2011 oceněn Grammy. Jako mladý hrál s baskytaristou Marcusem Millerem, který během loňském ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz předvedl neopakovatelnou show ve vyprodaném klubu Roxy. Bowersovo poslední album Heroes+Misfits (2014) si získalo ohromující mezinárodní uznání. Na svém koncertě v pátek 15. dubna v MeetFactory představí premiérově skladby, které vyjdou na podzim na jeho nové desce.

Mladí Ladí Jazz poprvé v regionech


Poprvé v letošním roce expanduje festival Mladí Ladí Jazz i mimo pražskou metropoli a přiváží vybrané interprety do ostatních českých měst.“Velký přesah letošního ročníku vidím také ve vzdělávání dětských posluchačů prostřednictvím workshopů OranaEtkina, jejichž počet od loňska zásadně narostl. V rámci programu Mladí Ladí Dětem chceme dát šanci i dětem ve vyloučených lokalitách, aby poznalyEtkinův fascinující přístup k hudbě, říká organizátor festivalu Jan Gregar.Dětské workshopy ve vyloučených lokalitách budou primárně zdarma a organizátoři při jejich realizaci spolupracující například s Člověkem v tísni. Hudební workshopy s držitelem ceny Grammy Oranem Etkinem proběhnou kromě Prahy také v Brně, Liberci a Ústí nad Labem. Americký klarinetista zde představí svou metodu Timbalooloo, která předškolním dětem umožňuje stát se muzikantem skrze hudební příběhy.

Také v letošním roce proběhne v rámci festivalu soutěž Jazz Fruit, do které se mohou zapojit začínající kapely a hudebníci až do konce března. Vítězi bude umožněno nahrát vlastní desku a vystoupits nizozemskou skupinou Tin Men& theTelephone na jednom z hlavních večerů v Jazz Docku.

Hlavním cílem festivalu zůstávásnaha navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě, proto pořadatelé opět snižují vstupné pro návštěvníky  do 26 let. Ceny lístků začínají na 100 Kč.

Předprodej vstupenek na
https://goout.cz/cs/koncerty/mlady-ladi-jazz-2016/dyugb/

Program festivalu Mladí Ladí Jazz 2016:
30.3. Carrousel (CH) – Jazz Dock
1.4. Paris Combo (FR) - Palác Akropolis
8.4. JacobCollier (GB) - Palác Akropolis
13.4. Jazz Fruit + Tin Men& theTelephone (NL) - Jazz Dock
15.4. Kris Bowers (USA) - MeetFactory
20.4. Organ Explosion (DE) - Jazz Dock
28.4. Schmieds Puls (AUT), Jazz Dock

O festivalu Mladí Ladí Jazz


Mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu, tedy daleko za finančními možnostmi studentů. Proto přináší festival Mladí Ladí Jazz již sedmým rokem to nejlepší ze světového jazzové scény za dostupnou cenu!

Více informací o programu i festivalu naleznete na webu www.mladiladijazz.cz nebo na Facebooku Mladí Ladí Jazz.

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora

reklama