R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
FOREWEAR

FOREWEAR

8.6. 2015 - V pondělí 8. června si v 18:40 budeme povídat o projektu FOREWEAR. Naším hostem bude Markéta Borecká.

Projekt FOREWEAR (dříve Výměna oblečení) vyhrál mezinárodní soutěž Social Impact Award 2013 pořádanou Impact Hub Praha. Zabývá se smysluplným využitím starého textilu a již nenošeného oblečení, které lidem leží bez využití ve skříni.

Pořádá sbírky oblečení ve firmách, získané oblečení třídí a pěkné kousky věnuje charitativním cílům jako je Borůvka Praha o.p.s. Horší kousky oblečení využijí sestry Boromejky pro svou charitativní činnost. Nenositelné oblečení zpracuje a vyrobí z něho krásné, funkčně-designové výrobky: zápisníky v obalu, obaly na telefon, obaly na tablet a obaly na knihu. Tyto výrobky navrhli designéři z Boa studia a jsou šité v chráněné dílně v Chotěboři.

Pro firmy či další subjekty dokáže uspořádat edukativní sbírku oblečení nebo pouze dodat ekologické výrobky s firemním potiskem, které mohou posloužit jako dárky s příběhem pro zaměstnance či partnery. Již realizovali sbírky oblečení a firemní zakázky pro PricewaterhouseCoopers, T-mobile CZ, Envirocont, ČEPS, AXA Assistance, Tchibo a Modrá pyramida. Právě realizují zakázku pro Red Hat a Veolia. Také vymýšlí formu spolupráce s firmami TNT a GE Aviation.

bez autora

reklama