PORTICO

PORTICO

5.5. 2015 - V úterý 5. května si ve 14:50 budeme povídat s kapelou Portico, která se představí v Lucerna Music Baru.

PORTICO (UK/Ninja Tune)
5. 5. 2015, doors 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

www.porticomusic.co.uk

www.musicbar.cz

www.cnfrnc.cz

PORTICO PŘEDSTAVÍ PRAZE NOVOU DESKU LIVING FIELDS

Pro Portico byl rok 2014 zlomový. Poté, co kapelu opustil Keir Vine, se rozhodla trojice Bellamy, Fitzpatrick a Wyllie změnit název z Portico Quartet na Portico. Téměř vzápětí oznámili podpis smlouvy s labelem Ninja Tune a novou desku Living Fields, která vyjde 6. dubna. Jen o měsíc později 5. května přivezou Portico nové album do pražského Lucerna Music Baru. Jako host s nimi vystoupí britský zpěvák Jono McCleery.

Jako Portico Quartet ve složení WyllieBellamyFitzpatrick a Mulvey debutovali v roce 2007 albem Knee-Deep In The North Sea a hned si vysloužili nominaci na prestižní Mercury Music Prize. Ale časy se mění, obzvlášť když jste tak mladí, jako byli tehdy oni. Wyllie, Bellamy a Fitzpatrick zjistili na začátku roku 2013, že už nejsou spokojení s muzikou, kterou dělají a že už není co dále objevovat. Nastal čas na změnu.

Living Fields je první album obrozených Portico a jestli vám lidé, kteří za ním stojí, přijdou povědomí, v muzice moc společných jmenovatelů nenajdete. Hang drum, saxofon a bicí souprava jsou pryč. Současná hudba Portico klouže na vlně zvukové halucinace, vydává se vstříc dalekým neprobádaným místům a přistává někde mezi strukturovanými popovými skladbami a rozpadajícím se ambientem. Living Fields je plná reverbem nasáklých klavírů, studiového hluku, bicích smyček, jež odměřeně porcují prostor kolem arpeggia synťáků, a elektronické basy.

K nahrávání Living Fields si Portico pozvali trojici vokalistů – Joe Newmana z kapely alt-J, Jamie Woona a Jono McCleeryho. Výsledek společného snažení Portico a jejich hostů nepřipomíná nic, co produkovala trojice v minulosti. A jak upozorňuje basista Fitzpatrick, nemusí mít album ani nic společného s budoucí produkcí kapely: „Living Fields je jen jedno album. Kdo ví, jaké bude to další? Bereme to krok za krokem.“

Písničky, které nazpíval Jono McCleery, zaznamenaly takový ohlas, že dostal pozvánku vyjet s Portico na evropské turné a samozřejmě nebude chybět ani u nás v Praze. Jono McCleery je anglický zpěvák a skladatel, jenž debutoval v roce 2008 albem Darkest Light. Jeho následující album There Is bylo kritiky popsáno jako Miles Davis, Massive Attack, John Martyn, Fink a Radiohead dohromady v jednom úžasně vyprodukovaném albu.

Ačkoliv nová deska vyjde až na začátku dubna, Portico již zveřejnili hned několik singlů, které můžete slyšet na rádiových vlnách anebo na jejich Soundcloudu.

Vstupenky v předprodeji pořídíte do 15. 3. za 390 Kč + poplatky. Od 15. 3. do koncertu za 430 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 500 Kč.

Oficiální událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/927993160553142/
Portico Soundcloud:
https://soundcloud.com/portico_music

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=l5Wt8_umUz0

https://www.youtube.com/watch?v=1NsGCRiEIPw

https://www.youtube.com/watch?v=bhIdGp0f6fg

http://www.porticomusic.co.uk/
https://www.facebook.com/porticomusic

https://twitter.com/porticomusic

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora