R1 Goat
Právě hraje:
VINTAGE COOL
18:10 - 19:00
on-line přehrávač
THROWING SNOW

THROWING SNOW

30.1. 2015 - V pátek 30. ledna si v 17:30 budeme povídat s producentem, který si říká Throwing Snow a který se ve stejný den představí na festivalu Spectaculare.

THROWING SNOW /UK + VJ Shivaki & KALIPO /DE + VJ Pupillendriller
30/01/2015 19:30, Velký sál, Palác Akropolis

K současným plodným časům elektronické hudby patří i producenti, kteří sebevědomě propojují klubové rytmy s postupy post-rocku či folku. Na Festival Spectaculare budou tento trend zastupovat anglický producent Throwing Snow a německý beatmaker Kalipo. Oba v roce 2014 vydali výtečné debutové desky, na nichž redefinují moderní elektronické písničkářství.

Ross Tones alias Throwing Snow patří k nejpracovitějším beatmakerům londýnského undergroundu – už bezmála dekádu vydává singly a EPčka, pilně remixuje kdekoho od Gold Pandy po Eskma, šéfuje proslulému labelu A Future Without a se svým bratrem tvoří duo Vellico. Aby toho ještě nebylo málo, tak vloni vytvořil projekt Snow Ghost s londýnskou písničkářkou jménem Augustus Ghost. A právě propojení eklektických postdubstepových beatů s ženskými vokály ho inspirovalo k jednotící lince jeho dlouhohrajícího debutu pod přezdívkou Throwing Snow, který vyšel v roce 2014 pod jménem Mosaic. Zpěvačky jako Russell Morgan či Kid A dodávají na velmi dobře přijaté desce chladné elektronické produkci dotek lidskosti a naznačují, kam by se mohl vydat v budoucnosti chytrý elektronický pop. „Je to upřímná deska, na níž všechny kousky skládačky hladce zapadají do sebe.“ napsal o desce magazín FACT.

www.spectaculare.cz

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora

reklama