R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

28.1. 2015 - Ve středu 28. ledna si v 18:40 budeme povídat o cyklu Jazz čtyř kontinentů, který proběhne v Jazz Docku. Naším hostem bude tamní dramaturg, Jakub Zítko.

V klubu Jazz Dock se v první polovině roku bude  odehrávat mezinárodní cyklus koncertů JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ.

Koncertem amerického zpěváka Chrise Kazariana odstartuje další ročník tradičního cyklu Jazz čtyř kontinentů. Hudební seskupení z celého světa se budou prezentovat na pódiu tohoto renomovaného klubu a diváci si budou moci užít zblízka, v komorním prostředí ,  vystoupení  velkých hvězd světového jazzu, progresivních mladých kapel a také projektů, které spojují tuzemské a zahraniční hudebníky.

Mezi největšími taháky letošního ročníku bude určitě například avantgardní newyorská kapela Sexmob s projektem Sexmob plays Fellini: The Music of Nino Rota, ve kterém svým osobitým způsobem interpretují hudbu tohoto italského skladatele filmové hudby a také další atraktivní umělci světového významu. Z kvartetu Wayna Shortera známý venezuelský klavírista Danilo Perez se svým triem (kontrabasista Ben Street a bubeník Adam Cruz) , indická pěvkyně Kiran Ahluwalia, nebo představitel "postmoderního" jazzu - trumpetista Dave Douglas s projektem High Risk Electric Group a bubeníkem  Markem Guilianou! Tato skupina mixuje groove a jazz s elektronikou, kterou vytváří originální japonský umělec  a DJ Shigeto. 

Dramaturgie festivalu je žánrově pestrá a tak kromě jazzu, soulu, world music či elektroniky přináší také pohled na blues a přilehlé oblasti.  Důkazem toho bude koncert tria The Wood Brothers, kde na postu basisty hraje u nás dobře známý Chris Wood ze skupiny Medeski, Martin & Wood. Hudba bratrů Woodových vychází z tradiční americké hudby, folku, country, hillbilly a blues a rámcově podobné zdroje využívá ve svém projektu Mama Rosa také Brian Blade, který vystoupí  v Jazz Docku v červnu. Tento světově proslulý bubeník (spolupracoval např.  s Patem Methenym, Waynem  Shorterem, Joni Mitchell  a dalšími) zahraje tentokrát na kytaru a zazpívá svoje originální a autentické písně. V rámci dalšího cyklu Jazz čtyř kontinentů je tedy na co se těšit. Bližší informace o koncertech naleznete na webu www.jazzdock.cz.

Některé koncerty cyklu Jazz čtyř kontinentů:
22. 1. - Chris Kazarian Funk & Soul Project (USA/CZ)
1. 2. - Craig Taborn Quartet (USA)
14. 2. - Rostislav Fraš Quartet feat Jeff Tain Watts a Antonio Farao (CZ/IT/USA)
8. 3. - Levíček/Weiss Project (CZ/USA)
12. 3. - SEXMOB plays Fellini: The Music of Nino Rota
18. 3. - Todd Clouser Love Electric (USA/MX/ARG)
23.3. - Danilo Perez Trio ft. Ben Street / Adam Cruz (PAN/USA)
27. 3. - Kiran Ahluwalia (IND)
15. 4. - Šmoldas/Nussbaum/Anderson trio (CZ/USA)
23. 4. - Dave Douglas High Risk  Electric Group ft. Mark Guiliana (USA)
22. 5. - Jíři Stivín / David Friesen / Ali Haurand (CZ/USA)
27. 5. - The Wood Brothers (USA)
13.6. - Brian Blade & Mama Rosa (USA)
16. 6. - Marianne Solivan Band (CZ/SK/USA)

bez autora

reklama