R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
CHAPELIER FOU

CHAPELIER FOU

22.1. 2015 - Ve čtvrtek 22. listopadu si v 16:00 budeme povídat se Chapelierem Fou, který se představí v Paláci Akropolis.

EUROCONNECTIONS uvádí
CHAPELIER FOU (FR)

22. ledna 2014, 19:30
Palác Akropolis, Praha

Spojit housle a další akustické nástroje s divnými elektronickými beaty? To zní jako nápad hodný Kloboučníka z Alenčiných dobrodružství v říši za zrcadlem! Právě postava z románů Lewise Carolla - francouzsky Chapelier Fou, dala jméno instrumentálnímu projektu hudebníka Louise Warynskiho, který se 22. ledna představí na večírku EuroConnections. Poprvé navíc vystoupí Chapelier Fou v doprovodu plnohodnotné živé kapely, což slibuje zbrusu nový zážitek.

Louis Warynski z francouzského městečka Metz strávil svoje mládí poctivým cvičením na housle. Teprve na konzervatoři objevil, že vedle klasiky existuje i báječný svět klubové elektroniky nebo rocku. Proč jedno nebo druhé opouštět, když by mohl všechny svoje lásky spojit do jedné? Třicetiletý houslový virtuóz a elektronický alchymista v jedné osobě Chapelier Fou je dnes považován za jednu z hvězd francouzské nezávislé hudby a za své desky si vysloužil srovnání s Four Tetem, Boards of Canada či Owenem Pallettem. Jeho náladové skladby využívají sílu sofistikovaných beatů, do nichž Louis vplétá smyčky z klasické hudby či vlastních kompozic.

Chapelier Fou vzbudil pozornost hned debutovými EPčky Darling, Darling, Darling...Scandale! Obě vyšly v roce 2009 na proslulém labelu Ici d'ailleurs, který se stará o nahrávky takových osobností jako jsou třeba Yann Tiersen (autor soundtracku k Amélii z Montmartru) nebo Matt Elliott (alias The Third Eye Foundation). Oba jsou velkými fanoušky Chapelier Fou - zatímco prvního jmenovaného houslita zremixoval, druhý zpívá na jeho debutovém albu 613, které vyšlo v roce 2010. „Šílený kloboučník Lewise Carolla miluje hádanky, které jsou zcela absurdní a často ani nemají odpověď. A přesně takové je album 613 – nic v něm není nemožné a při poslechu se cítíte jako ve snu.“ napsal o desce blog Lamusique à Papa.

Hravé, delikátní a mimořádně vynalézavé - takové jsou i další desky Chapelier Fou - Invisible (2012) a Delta (2014). Skladby se pohybují od sofistikovaného downtempa až po uhrančivý ambient a jsou v nich slyšet neobvyklé nástroje jako je třeba drnkací nástroj buzuki. Chapelier Fou letos poprvé vystoupí v doprovodu své nové kapely. Po dvou sólových koncertech nám tak připraví zbrusu nový zážitek 22. ledna v Paláci Akropolis.

Více informací a audio ukázky:

http://soundcloud.com/chapelierfou
http://chapelierfou.bandcamp.com

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora

reklama