SAMETOVÉ POSVÍCENÍ

SAMETOVÉ POSVÍCENÍ

10.11. 2014 - V pondělí 10. října si v 18:40 budeme povídat o Sametovém posvícení. Do studia za organizační tým dorazí Martina Nora Odložilíková, za iniciativy potom Michal Majzner z Pražského majdanu.

Oslavme 25 let svobody satirou! Třetí ročník satirického karnevalového průvodu občanských iniciativ Sametové posvícení vypukne 17.11.2014 ve 14 hodin na Václavském náměstí v Praze. Humorem za zářné řízky! 

S pomocí masek v nadživotní velikosti, alegorických konstrukcí a zábavných pamfletů  zhmotní zúčastněné iniciativy aktuální společenská témata a za doprovodu živé hudby je pronesou centrem města. Sametové posvícení je oslavou občanské společnosti, oslavou s kritickým ostnem.

Cílem Sametového posvícení je oslavit 17. listopad tvůrčí a pozitivní energií, se kterou vyjádříme své občanské postoje. Karnevalová forma umožní zachovat si kritický odstup a vědomí, že s osobní svobodou jde ruku v ruce i odpovědnost za svět, ve kterém žijeme.

Přijďte slavit společně s námi 25 let svobody!

Letošními účastníky jsou sdružení Tosara, Greenpeace, Člověk v tísni, Prázdninová škola Lipnice, RUBICON Centrum, Nadační fond proti korupci, Síť mateřských center, Houpací sociální sítě, Naděje, Logos, Pražské fórum, Političtí vězni.cz, Nízkoprahový klub Husita, Nedejme si coriolus.cz, Pražský majdan

Trasa průvodu: Václavské náměstí (Můstek) - ulice 28. října - Národní třída - Smetanovo nábřeží - náměstí Jana Palacha - Klárov - Sametové centrum /Cihelná 4.

Následovat bude večírek v Sametovém centru (Cihelná 4, Praha 1).

"Cítíme potřebu ctít 17. listopad, den, kdy si připomínáme Sametovou revoluci, konec komunistického režimu a začátek svobody. Namísto nostalgického kladení věnců nebo agresivních demonstrací extremistů ale nabízíme (nejen) Pražanům novou možnost, jak nabytou svobodu oslavit kultivovanou a radostnou formou, která ji navíc také kriticky reflektuje. Satirické podání a divadelní zkratka umožňují podívat se na komplikované společenské otázky úhlem pohledu, kterého se nám v každodenním životě často nedostává." (Olga Cieslarová, Sametové posvícení)

http://www.sametoveposviceni.cz/

bez autora