R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
00:00 - 06:00
on-line přehrávač
NOUVELLE PRAGUE

NOUVELLE PRAGUE

4.11. 2014 - V úterý 4. listopadu si budeme povídat o showcase festivalu a hudební konferenci Nouvelle Prague. Naším hostem bude Michal Rejzek a dále se také představí kapela Zrní, která na festivalu dvakrát zahraje - první večer v akustickém setu, druhý den normálně a zároveň pokřtí nové album.

Nouvelle Prague letos poprvé udělí ceny organizacím a jednotlivcům za podporu hudební scény

Showcase festival a hudební konference Nouvelle Prague, který se uskuteční již 7. a 8. listopadu v prostorách pivovaru Staropramen na pražském Smíchově, vyhlašují ve spolupráci se společností Eventim první ročník Cen Nouvelle Prague. Ty jsou na způsob kdysi běžných cechovních společenství určeny subjektům aktivně činným na domácí hudebně podnikatelské scéně. Cenami chce Nouvelle Prague vyzdvihnout významné počiny nebo osobnosti, které v daném roce prokázaly výrazný přínos pro rozvoj a obohacení hudebně podnikatelské komunity. Ceny Nouvelle Prague se budou letos udělovat v následujících kategoriích:

Venue roku

Cena je určena pro koncertní prostor bez ohledu na jeho velikost, který má zajímavou, osobitou a neotřelou dramaturgii, kam se všechny kapely chtějí vracet, kde návštěvník vždy najde nadstandardní servis, disponuje lidsky i profesně zdatným personálem a je po všech stránkách příkladným zařízením svého druhu. 

Počin roku

Cena je odměnou za čin, který domácí hudebně podnikatelskou scénu posunul v daném roce nejvýrazněji kupředu. Může se jednat o novou dramaturgickou myšlenku, zcela nový hudební projekt, podnikatelský koncept, významnou inovaci nebo jakékoli výrazné překročení dosavadních zvyklostí, které naši scénu posunují dál. 

Osobnost roku

Cena je určena člověku z oboru, kterému se v daném roce podařilo v jakémkoli směru výrazně překročit běžné standardy pracovních úspěchů. Může to být například agent nebo manažer, který výrazně posunul kupředu své klienty, mimořádně úspěšný pořadatel festivalu, autor zajímavého projektu nebo prostě jen významný promotér, po kterém nezbývá jen potopa.

Hlasování o Ceny Nouvelle Prague je umožněno všem držitelům delegátských pasů Nouvelle Prague v daném roce s výjimkou zaměstnanců pořadatele, kteří se podílejí na organizaci akce. Po registraci a zakoupení delegátského pasu má každý účastník možnost nominovat kohokoli na Ceny Nouvelle Prague. Uzávěrka nominací je dva dny před začátkem Nouvelle Prague, tedy 5.11.2014. Z nominovaných vybírá pořadatel Cen 5 nejpočetněji zastoupených návrhů v každé kategorii, vzniklý shortlist s pěti jmény je zveřejněn den před konáním akce. Přímo na festivalu pak účastníci Nouvelle Prague hlasováním určí vítěze každé kategorie. Vítězové Cen Nouvelle Prague jsou vyhlášeni na slavnostním večeru v rámci Nouvelle Prague, jehož hlavním partnerem je společnost Eventim. Vyhlášení se koná v pátek 7. listopadu od 22 hodin v Paspově sále. Autorem vítězných cen je sklářský výtvarník Jan Huňát, provázet udílením cen bude moderátorka České televize Lenny Trčková.

Festivalový program Nouvelle Prague kromě devíti zámořských showcasových kapel představí v roli headlinerů belgické Balthazar a domácí kapelu Zrní, která na festivalu pokřtí své nové album Následuj kojota, jako speciální host festivalu vystoupí britští The Feud.

Vstupenky na celý dvoudenní program
Nouvelle Prague včetně konference jsou určeny pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti. Zakoupit je lze po registraci na http://www.smsticket.cz/vstupenky/2557-nouvelle-prague-2014-delegate-pass.aspxza 1.190,- Kč. Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část jsou za 270,- Kč, dvoudenní vstupenka na festivalou část pak za 370,- Kč.

Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com  
www.facebook.com/nouvelleprague  
www.twitter.com/nouvelleprague  
www.soundcloud.com/nouvelleprague 
www.youtube.com/nouvelleprague 
www.instagram.com/nouvelleprague

bez autora