R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
DIVADLO KOMEDIE

DIVADLO KOMEDIE

13.10. 2014 - V pondělí 13. října si v 18:40 budeme povídat o Divadle Komedie a jeho novém směřování. Naším hostem bude ředitel divadla Vojtěch Štěpánek.

DIVADLO KOMEDIE / Centrum východní dramatiky                                                                           

SEZONA 2014 / 2015”

Divadlo Komedie / Centrum východní dramatiky ve své t
řetí sezoně uvede čtyři nové tituly, tři z toho v české premiéře:            

            1. Hru Mezi náma dobrý Doroty Masłowské v režii Ondřeje Mataje
            2. Hru Divoké maso Gorana Stefanovského v režii Jana Novotného
            3. Dramatizaci románu Pavla Göbla Penis pravdy v režii Vojtěcha Štěpánka
            4. Hru Korunovace Marka Modzelewského v režii polského režiséra Roberta Talarczyka

Divadlo Komedie rozšiřuje dramaturgii o dlouhodobý doprovodný program KOMEDIE+

V rámci koprodukce v Divadle Komedie nově působí Činoherák Ústí, který přišel o své domovské divadlo a v hostování pokračuje Divadlo pod  Palmovkou, jehož budova je v rekonstrukci.

Začíná třetí sezona Divadla Komedie pod správou spolku DIVADLO COMPANY.CZ. Během prvních dvou sezon se v Komedii odehrálo na 400 akcí pro téměř 36000 diváků. Celým tým současné Komedie tak doufá, že se již podařilo divadlu sejmout mediální nálepku divadla zrušeného či nehrajícího.

NOVÝ ŘEDITEL


Do sezony 2014 / 2015 vstupuje Divadlo Komedie s novým ředitelem.  Evu Bergerovou na vedoucí pozici střídá Vojtěch Štěpánek. Jako herec, režisér a člen nejužšího vedení Divadla Company.cz se od roku 2004 podílel na vedení Strašnického divadla a od roku 2012 Divadla Komedie. Od 1. června 2014 je Vojtěch Štěpánek současně i předsedou zapsaného spolku Divadlo Company.cz.

CENTRUM VÝCHODNÍ DRAMATIKY

Výraznou změnou v prezentaci Divadla Komedie je rozšíření jeho názvu o titul Centrum východní dramatiky.

K podtitulu Vojtěch Štěpánek uvádí:


„Chceme tím podtrhnout programovou orientaci naší dramaturgie na východní autory. Jsme jediným divadlem v republice, které se systematicky věnuje vyhledávání děl autorů východních proveniencí. Za dva roky působení v Divadle Komedie uvedli celkem 13 premiér. 6 bylo obnovených, 7 nastudovaných přímo v Komedii, při čemž z oněch sedmi byly 3 premiéry světové a 3 premiéry české. Dva tituly byly napsány přímo pro Komedii. V nadcházející sezoně nás čekají 2 premiéry české a jedna světová.

Komedie se stane skutečně živým centrem východní dramatiky, jak slibuje rozvíjející se spolupráce s Polským a Slovenským institutem v Praze i s Českým centrem v Moskvě. Doprovodný program Komedie+ rozšíří stálý repertoárový provoz o scénická čtení, výstavy, koncerty či projekce hostujících umělců.“

Další info na www.divadlokomedie.eu.

bez autora