CREEPY TEEPEE 2014

CREEPY TEEPEE 2014

9.7. 2014 - Ve středu 9. července si v 18:40 budeme povídat o festivalu Creepy Teepee. Naším hostem bude Anežka Hošková.

Už pošesté se v Kutné Hoře uskuteční přehlídka alternativní hudby a umění CREEPY TEEPEE! Ve dnech 11. až 13.července bude vareálu bývalého kutnohorského pivovaru hostit více než 30 kapel a projektů z celého světa, stejně tak diváky ze všech koutů Evropy i zámoří. Festival, kterýodstartoval v roce 2009 jako doprovodná akce otevření Galerie Středočeského kraje, se postupně (i když ne zcela dobrovolně) emancipoval a prokázal svoji kvalitu na poli alternativní umělecké scény. V roce 2012 získal cenu kritiků Vinyla v kategorii Počin roku, a loni z něj jako z jediného tuzemského festivalu přinesl fotoreportáž vlivný americký server Pitchfork.

Hlavní taháky letošního programu jsou rovnoměrně rozprostřeny do všech dnů akce. První den festivalu - pátek (11.7) zahájí francouzská divoká elektroclashová dvojice KAP BAMBINO, vyhlášená svými strhujícím živými vystoupeními.Sobotní večer (12.7) bude patřit čtyřiadvacetiletému newyorskému rapperovi a módní ikoně LE1F, který si jen před několika málo týdny splnil své první velké sny - podepsal smlouvu na dlouhohrající desku s předním alternativním labelem a následně jej o rozhovor požádal “nejvlivnější módní časopis na světě” americký Vogue. Posledním headlinerem festivalu pak v neděli (13.7.) bude respektovaná multiinstrumentalistka JULIA HOLTER, jejíž desku Loud City Song zařadil Pitchfork mezi 50 nejlepších alb roku 2013.

Organizátoři z občanského sdružení A.M.180 si pevně stojí za všemi jmény programu, která dohromady tvoří pestrou a neopakovatelnou mozaiku umělců, hudebních žánrů a trendů z nejrůznějších zemí. Kromě umělců ze Švédska, USA, Velké Británie či Kanady vystoupí i čeští muzikanti. Namátkou ostravští At Bona Fide, pražští Please The Trees nebo slezské Planety. Ze sousedské Považské Bystrice pak přijedou Elections In The Deaftown. Mnoha další jména a DJs vyhlášených nočních afterparty, které končí nejdřív za svítání, najdete na facebookovém profilu.

Festival si během svojí šestileté existence postupně vybudoval reputaci výrazné a v českých podmínkách výjimečné městské letní akce pro publikum aktivně vyhledávající nejnovější trendy na hudební scéně. Díky osobnímupropojení s výtvarnou scénou nabízí Creepy Teepee navíc přesahy do současného výtvarného umění. Součástí akce je tak i divácky atraktivní tombola děl, která dali k dispozici přední čeští a slovenští výtvarní umělci. Ta proběhne už tradičně v sobotu (12.7.).

Akci letos grantem podpořilo Ministerstvo kultury ČR i město Kutná Hora.

Vstupenky je možné zakoupit do 10.7. v síti www.ticketportal.cz ve variantě celofestivalového i jednodenního vstupu nebo přímo na místě. Více informací najdete na facebookových stránkách festivaluhttps://www.facebook.com/events/1556303104594716/

bez autora

reklama