PROTI POKROKU. PROI LÁSCE. PROTI DEMOKRACII

PROTI POKROKU. PROI LÁSCE. PROTI DEMOKRACII

9.6. 2014 - V pondělí 9.6. si v 18:40 budeme povídat o unikátní hře Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii. Naším hostem bude režisérka Martina Schlegelová.

Unikátní interaktivní (společenskou) hru Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii. si budete moci už brzo zahrát! Společný projekt Divadla LETÍ a Centra současného umění DOX se odehraje od 13. do 15. června ve všech prostorách DOXu a pozor, bude mít jen pět repríz!

Stejnojmenná trilogie současného katalánského dramatika Esteve Solera, se stala inspirací pro právě připravovanou interaktivní událost. Autor v ní břitkým humorem podrobuje tvrdému zkoumání všechny „nezpochybnitelné hodnoty“, kterými se zaklíná současná západní společnost.„Trilogie se skládá z více než dvou desítek samostatných krátkých her, které jsou ovšem tematicky propojené. Vybrali jsme z nich sedmnáct, které uvedeme v podobě činohry, loutkového či stínového divadla, pohybové performance, zvukové instalace a filmu,“ vysvětluje dramaturgyně projektu Marie Špalová.

Jednotlivé scény budou probíhat paralelně na několika místech DOXu zároveň a diváci si budou moci zvolit, díky hernímu plánu, který u vstupu získají, na kterou z nich se půjdou podívat. Sami si tak vytvoří mozaiku jednotlivých obrazů, nebudou však mít možnost zhlédnout je všechny a tím si každý poskládá svůj „scénář“. Účastníci tak prožijí vlastní unikátní příběh na základě témat, která si sami zvolili.

Na projektu se bude podílet přes dvacet herců, tanečníků a loutkoherců, pět výtvarníků a sedm režisérů (Daniel Špinar, Marián Amsler, Sláva Daubnerová, NatáliaDeáková, Martina Schlegelová, Ivan Buraj a JQr ).

A nejen to, projekt rozšiřuje svůj společenský apel i v doprovodném programu. Venkovní intervence se výtvarnou metaforou vyjádří ke společenským problémům v konkrétním kontextu pražských čtvrtí Holešovice a Bubeneč, kde budou i situovány výtvarné zásahy do městské architektury. Na konceptu intervencí pracujeme s několika místními občanskými iniciativami a se studenty architektury ČVUT,“dodává koordinátorka projektu Diana Vávrová.

Přijďte si zahrát unikátní interaktivní (společenskou) hru Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii. do Centra současného umění DOX od 13. do 15. června!

Více informací na www.divadlo-leti.cz.

Esteve Soler, Martina Schlegelová, Marie Špalová
PROTI POKROKU. PROI LÁSCE. PROTI DEMOKRACII

13 – 15. června, Cenrum současného umění DOX

Výtvarný koncept:
Jordi Queralt, Jana Špalová
Dramaturgie: Marie Špalová, Renata Venclová
Režie: Marián Amsler, Natália Deáková, Martina Schlegelová, Daniel Špinar, Sláva Daubnerová a JQr

bez autora