RESPECT FESTIVAL

RESPECT FESTIVAL

9.6. 2014 - V pondělí 9. června si ve 14:50 budeme povídat s Borkem Holečkem o letošním Respect festivalu.

17. ročník přehlídky world music vedle hudebních objevů z celého světa nabídne poprvé nový cirkus z Etiopie. Uskuteční seo víkendu 14. a 15. června v pražském parku Ladronka.Jeho krédem je mapování odlišných kultur a dosud neznámé hudby.

Velký zážitek slibuje hudba z oblasti Sahelu s elektrickými kytarami Mamar Kassey, londýnská karibsko-židovská fúze s hudbou 50.let Yiddish Twist Orchestra a velvyslanec kapverdské hudby Tcheka. Na festivalu zazní i indická klasika s houslisty Ganeshem a Kumareshem, transovní marocké rytmy v podání Electric Jalaba (Anglie, Maroko), dále vystoupí elektrický neofolk s metalovou estetikou Pekko Käppi(Finsko),zydeco cajun country bluesCedrica Watsona(USA), vintage thai-pop Paradise Bangkok Molam International Band (Thajsko) a další.

Novinkou letošního programu jsou dvě scénické akce - unikátní tanec v podáníFendiky aCirkus Debre Berhan s jejich pojetím nového cirkusu. Oba v hávu etiopské tradiční hudby.

Program festivalu bude obohacen o výtvarné projekty, interaktivní instalace autorů Michaela Delii, Čestmíra Sušky, Martina Janíčka a Marianny Stránské.

Samozřejmostí je již každoročně oblíbený dětský program, který bude provázet festival v průběhu celého konání (bublinová show, dětská helikoptéra, výtvarné a pohybové workshop.)

Součástí festivalu jsou i doprovodné koncerty v Paláci Akropolis –26.5. Etran Finatawa(Niger),29.6.ZEA + King Ayisoba (Nizozemsko, Ghana) a filmové projekce ve Francouzském institutu.

Více info na www.respectfestival.cz

bez autora