R1 Goat
Právě hraje:
AM 180
00:00 - 06:00
on-line přehrávač
LEDNOVÝ UNDERGROUND

LEDNOVÝ UNDERGROUND

22.1. 2014 - Ve středu 22. ledna si ve 14:50 budeme povídat o festivalu Lednový Underground. Na rozhovor přijde organizátor Filip Volák a hudebník Robert Balzar.

11. ročník Kralupského festivalu LU – pátek 24.1. a sobota 25.1.2014

Po dvou letech rozezní KD Vltava rozmanitá hudební produkce, která oživí desetiletou tradici multižánrového festivalu Lednový Underground. V sobotu 25. ledna se na velké scéně v KD Vltava vystřídá osm hudebních těles. Jeden z vrcholů chystaného ročníku LU (a možná i dosavadní historie festivalu) slibuje vystoupení jednoho z nejlepších českých zpěváků Dana Bárty s jazzovým Robert Balzar Triem.

Publikum se může těšit na další pestré hudební menu – již v pozdním odpoledni můžou rodiče s dětmi zažít hudebně-divadelní představení „Příběhy kluka BomBarďáka“ plné chytlavých kytarových písniček na pomezí folku a punku (hudbu spoluvytváří např. Filip Nebřenský z hudebního uskupení Kašpárek v rohlíku a kapely Hm…). Stejně jako festival LU, tak i pražská kapela Eggnoise, kterou můžeme považovat za „talismany“ LU, má za sebou dvouletou pauzu. V Kralupech nám výrazně obměněná sestava Eggnoise představí své čtvrté album nazvané stroze „4“. Naopak premiérově vystoupí na LU „skupina dobře vypadajících mužů“ – Poletíme? s výstižným žánrovým profilem „original banjo punk future jazz band“ z Brna. Světové melodie, originální fúzi world-music a moderního popu představí pražská kapela Carnem s uhrančivým (španělským) zpěvem Kateřiny Göttlichové, za doprovodu klávesisty Davida Göttlicha (Timudej) a kytar Honzy Balcara (Nukleární Vokurky). Mezinárodní rozměr letošnímu ročníku dodá dnes již kultovní kapela ze Slovenska - Tornádo Lue s charismatickou zpěvačkou Janou Tóthovou. Legenda česko-slovenské nezávislé hudební scény se vrátila po šestileté pauze na pódia se svými hitovkami a několika novými studiovými nahrávkami.

Line-up LU 2014 uzavírá energické ska z Plzeňska – V3Ska, jejichž tvorba je kromě tanečního ska doplněná také o prvky reggae a punku.

Už dnes můžou festivaloví návštěvníci těšit na poslední lednový víkend. V pátek 24. ledna je připraven předkrm LU 2014 – v rámci „večera pro nedočkavé“ můžete v kině Vltava shlédnout (od 20 h) skvělý snímek „Pátrání po Sugar Manovi“, po kterém bude na tomtéž místě následovat koncert osobitéhobritského písničkáře Alasdaira Bouche.

Aktuální program a novinky, informace o vstupenkách naleznete na nových stránkách www.lukralupy.cz   

Vstupenky jsou k dostání na tradičních předprodejních místech  - v Praze v Čítárně Unijazzu v Jindřišské ulici a nově také v dejvické kavárně Už jsme doma (Uralská 6). Ceny jsou příznivé – hlavní program o minimálně osmi koncertech vyjde v předprodeji na 290 Kč, pro studenty na 240 Kč.

Předkrm LU 2014

pátek 24.1.2014 od 20 hodin v kině Vltava
(celková cena 90 Kč včetně koncertu; 60 Kč pro majitele vstupenky na sobotní hlavní program LU 2014)

Pátrání po Sugar Manovi“ - neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze, největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Vynikající snímek plný silných melodií byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013.

Alasdair Bouch – britský písničkář koncertující po celé Evropě vydal už 3 alba. Jeho tvorba se pohybuje mezi alt-folkem, melodicky silným popem a blue-eyed soulem. Koncert bude následovat bezprostředně po projekci filmu v kinosále.

Více informací: www.lukralupy.cz

bez autora