R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
Artu Kus Festival 2019 v Trutnově

Artu Kus Festival 2019 v Trutnově

22.7. 2019 - Art Kus Festival je především oslavou svobodného ducha, otevřenosti, tolerance, kreativity a tvůrčího či tvořivého pojetí života. Netradiční formát festivalu, který se zaměřuje nejen na hudbu, ale i výtvarné umění, divadlo, vizuál a další uměleckou tvorbu.

Artu Kus Festival 2019 - Bojiště Trutnov
čt 22. – ne 25.8. 2019


Vedle jiných akcí, které budeme v této a příštích sezónách produkovat, chceme touto událostí oživit legendární areál na Bojišti, který si kvalitní festival se společenským přesahem zaslouží. Hlavní program bude probíhat na 2 hudebních, 1divadelní scéně a v kreativní zóně.

Progresivní hudební line up je citlivě poskládaný převážně z českých interpretů, a se vším respektem k jiným festivalům, nabízí kvalitativně tu vůbec nejlepší skládanku letošního léta. Naleznete v něm známá a prověřená jména stejně jako žánrové špičky a klubové černé koně současné hudební scény. Těšit se můžete na krásná pódia a prvotřídní zvuk. Celá hudební produkce bude podpořena dj´s sety v party stanu a v autorském stanu.

Většina divadelní produkce bude probíhat  v magickém prostoru hrubé železobetonové stavby uvnitř areálu, která svým industriálním charakterem poskytuje dokonalý prostor pro zamýšlená představení.

Těšit se tak můžete například na: Divadlo MeetFactory, SKUTR, DivadloX10, Činoherní studio Ústí n.L., Divadlo Kolonie a další. Také na několik vystoupení špiček české Slam Poetry scény a jiné nevšední a současné projekty progresivního divadla. Některá divadelní představení budou probíhat i pod širým nebem v různých částech areálu. Kreativní zóna nabídne rozličné workshopy, instalace, art show, stan autorského čtení a další.

Bude připravena také kresba live show, volné plochy k výtvarnému vyjádření návštěvníků, noční venkovní projekce ve spolupráci se studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dále originální objekty v zadání „environmental design“ od studentů Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci a přítomnost mnoha dalších uměleckých odvětví.

Animovaná tvorba/sítotisk/beton/dřevo/sklo/šperk/linoryt/kaligrafie/camera obscura/recykldílna/stone balancing/ barefootová obuv/draw battle/tattoo cabaret/literární stan autorského čtení/noční venkovní projekce/objekty environmentálního významu/design market/ligh-up park a další.

Připraven bude také kemp, parkovací zóny, vybrané a kvalitní občerstvení, autobus kavárny Potmě od nadace Světluška, antikvariát, bezplatná dětská školka, slack line a balance zóna, ranní jóga, stánky neziskovek a mnoho dalších stánků a stanovišť.

Areál bude otevřen nonstop a celou akcí budou provázet přední slam básníci Anatol Svahilec a DR. Filipitch, a také herečka Anita Krausová.

Další informace hledejte na webu www.artukus.cz.

Základní informace o areálu a našich aktivitách můžete sledovat na webu www.bojistetrutnov.cz , stejně jako na fb a instagramové stránce Bojiště Trutnov.

bez autora