R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
Festival Merkádo 2019: Rituály smrti

Festival Merkádo 2019: Rituály smrti

22.5. 2019 - Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku....

30. května – 31. května 2019, 9:00 – 21:00, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha

Ve čtvrtek 30. května a v pátek 31. května 2019 se pošesté promění náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku. Návštěvníci festivalu se opět mohou těšit na tradiční latinskoamerické trhy s exotickými pokrmy, řemeslnými výrobky a dalšími produkty ze zemí Latinské Ameriky. Představíme výrobky od více než čtyřiceti prodejců. Nevšední gastronomické zážitky doplní kulturní program, který nabídne hudební vystoupení, taneční (lekce latinskoamerických tanců) a kuchařské workshopy. Vstup na festival je volný.

Tématem letošního ročníku jsou rituály smrti, proto v rámci festivalu proběhne rej posmrtných masek. Hlavním lákadlem letošního Merkáda bude tetovací happening na podporu ochrany Amazonského pralesa ve spolupráci s neziskovou organizací Forest.ink a vybranými tatéry.

V rámci tanečního programu festivalu se návštěvníci pod vedením profesionálních tanečníků naučí základní kroky bachaty, salsy a tanga . Hudební program festivalu představí řadu latinskoamerických hudebníků z Peru, Brazílie a Mexika.

Merkádo n abídne širokou nabídku produktů, které k Latinské Americe neodmyslitelně patří – výběrovou kávu, koření, exotické ovoce, ryby, ale také originální oblečení, bižuterii, houpací sítě a rukodělné výrobky z Mexika, Ekvádoru či Peru. Festivalu se zúčastní řada Latinoameričanů, kteří nabídkou ochutnávku tradičních pokrmů ze země svého původu podle původních receptur - argentinské steaky, kolumbijské empanadas, peruánské anticuchos, venezuelské arepas, brazilské brigadeiros, guatemalské tamales a ekvádorskou čokoládu. Vybrané bary nabídnou typické regionální destiláty jako je mexická tequila, brazilska cachaça a karibské rumy, ale také širokou škálu jihoamerických vín z Chile, Argentiny a Peru. K odpočinku budou tradičně k dispozici hamaky instalované v areálu festivalu.

Festival Merkádo pořádá spolek Merkádo, z. s. ve spolupráci s Městkou částí Praha 3. Akci oficiálně podporuje velvyslanectví Peru, Mexika, Argentiny, Brazílie a Chile.

www.merkadofest.cz
www.facebook.com/merkadofest
www.instagram.com/merkado_fest

bez autora