TAIMANE V JAZZ DOCKU

TAIMANE V JAZZ DOCKU

16.5. 2019 - Taimane přiveze do klubu Jazz Dock mistrovskou hru na ukulele, zábavnou show i atmosféru havajských ostrovů...

Havajská hudebnice Taimane byla nominována na hudební cenu Na Hoku Hanohano za nejlepší album pro ukulele a Guitar World Magazine ji zařadil mezi deset nejlepších hráčů na ukulele na světě.  Její pražský koncert proběhne v rámci série Femme Fatale, která představuje výrazné ženské osobnosti současné hudební scény. Mezi další interpretky letošních Femme Fatale patří například ukrajinská dívčí skupina Onuka (13.4. Palác Akropolis) či americká zpěvačka Amanda Palmer (26. 9., Hybernia). Více informací na www.femmefatalelive.cz.

23.5. Taimane - Jazz Dock /Femme Fatale


Taimane Gardner se narodila na Havaji, kde je ukulele národním nástrojem. Hraje na něj od svých pěti let, ve třinácti vydala první desku a dnes je považovaná za jednu z nejlepších hráček na světě. Pod jejíma rukama ožívají v aranžích pro ukulele třeba skladby od J. S. Bacha nebo Led Zeppelin a Taimane posouvá hranice možností hry na tento nástroj.

23. května v Jazz Docku představí v rámci koncertní série Femme Fatale své aktuální album Elemental. „Když se Taimane pustí do svých rozjivených rytmů a osobitých mashupů rocku a flamenca, je těžké zůstat sedět na židli,“ napsal o jejím koncertě web Big Island Music.

Taimane Gardner se na Havaji proslavila už jako náctiletá a v roce 2005 vydala svoji debutovou desku Loco Princess. Kromě Havaje už v té době koncertovala i po Japonsku nebo Hong Kongu a sklízela úspěchy s dalšími nahrávkami (Life - The Art & Beauty of Being Human nebo Ukulele Dance), které obsahovaly její vlastní skladby, tradiční písně z její domoviny i několik coververzí. V jejím repertoáru se potkává Bachova Toccatta, Stairway To Heaven a titulní píseň z Mission Impossible. V roce 2016 byla Taimane nominovaná na cenu Na Hoku Hanohano Awards za nejlepší album pro ukulele a časopis Guitar World Magazine ji zařadil mezi deset nejlepších hráčů na ukulele na světě. České fanoušky uhranula před lety na ukulele festivalu v Uněticích a pro Jazz Dock chystá Taimane 23. května stejně příjemný zážitek.

https://taimane.com/

TAIMANE
23. května 2019, 21:00
Jazz Dock
Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/taimane/kstd/
FB událost: https://www.facebook.com/events/310674359556544/

Femme Fatale 2019: Onuka, Taimane, Amanda Palmer a další

Koncertní série Femme Fatale již sedmým rokem představuje tuzemskému publiku výrazné ženské osobnosti na poli současné hudby. Mezi hosty série byla například Susanne Sundfør, Ane Brun, Princess Chelsea, First Aid Kit, Boy nebo Agnes Obel.

V roce 2019 uvedla série například ukrajinskou dívčí skupinu  Onuka s albem Mozaika. Další hudebnicí bude Taimane, která v Praze představí nové album Elemental a v září vystoupí v rámci této série také americká zpěvačka Amanda Palmer, která26. 9. v divadle Hybernia představí své očekávané třetí album There Will Be No Intermission. Více informací na www.femmefatalelive.cz

bez autora

reklama