R1 Goat
Právě hraje:
MIKE.H
10:05 - 11:40
on-line přehrávač
JONATHAN BREE V CAFÉ V LESE

JONATHAN BREE V CAFÉ V LESE

14.5. 2019 - V rámci koncertní série On Tour se v červnu představí v Praze novozélandský hudebník Jonathan Bree

4.6. Jonathan Bree - Café v lese (support John Moods) /On Tour

Do Café v lese dorazí 4. června novozélandský indierockový písničkář Jonathan Bree. Frontman kultovní skupiny The Brunettes a spolupracovník Princess Chelsea patří už dvě dekády k důležitým postavám indierockové scény (nejen) na Novém Zélandu. Se svojí někdejší skupinou The Brunettes míchající punk a šedesátkový soul sbírali v nulté dekádě velké úspěchy – vydávali na Sub Pop a jezdili turné s The Postal Service nebo Broken Social Scene. O jeho současnou slávu se tak trochu stará i internet - Bree je autorem virálního klipu The Cigarette Duet, v němž zpívá po boku Princess Chelsea. (Píseň také produkoval.) Na YouTube hit vidělo už přes čtyřicet pět milionů diváků. Velkému zájmu se těšil i jeho klip You're So Cool, v němž sledujeme kapelu stylizovanou do šedesátkového popového bandu, jehož členové se skrývají pod maskou. Videoklip přilákal 10 miliónů diváků.

Jonathan Bree je určitě nejznámějším současným hudebníkem z Nového Zélandu, od začátku tisíciletí vydává desky a provozuje label Lil' Chief Records. V Praze se maskovaný písničkářský renegát sólově objeví vůbec poprvé a představí zde své poslední album Sleepwalking. „Ne snad že by se v minulosti vyloženě flákal, ale teprve s novou deskou se Bree dostal do míst, kam zavítají jen vyvolení – stvořil z popu vysoké umění.“ Napsal o desce web Pop Bollocks.

Na večírku v rámci série On Tour se v roli předskokana představí John Moods alias Jonathan Jarzyna z berlínské indierockové skupiny Fenster. Loňské debutové sólové album The Essential John Moods přineslo kolekci něžných písniček prodchnutých melancholií odkazujících k sedmdesátkovému soft-rocku i psychedelickému folku. Pocit intimity desce dodává i třeba fakt, že John Moods/Jarzyna většinu svých partů nahrál na mobil. I on se stejně jako Jonathan Bree představí 4. června v Café v lese v české premiéře.

https://jonathanbree.bandcamp.com/
https://johnmoods.bandcamp.com

Jonathan Bree /NZ
4.6. 2019, 20:00
Café v Lese
Vstupenky: https://goout.net/cs/koncerty/jonathan-bree/sbrwd/+fllml/
FB událost:
https://www.facebook.com/events/343576623036661/

Koncertní série On Tour představuje tuzemskému publiku hudebníky na poli nezávislé scény, kteří křižujíEvropu na svých turné.Letos se v rámci těchto koncertů představil například islandský hudebník Högni (Palác Akropolis)a mezi chystanými akcemi je například Jonathan Bree (Café v Lese)  či Phum Viphurit (Jazz Dock).

bez autora

reklama