R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
JANA KRATOCHVÍLOVÁ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

JANA KRATOCHVÍLOVÁ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

20.5. 2019 - Imagination Power Tour Jany Kratochvílové

Jana Uriel Kratochvílová, textařka, skladatelka, ale především zpěvačka s nezaměnitelným hlasem se vrací do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Doprovázet ji bude Jiří George Hrubeš se skupinou Illuminati.ca. V rámci svého turné Imagination Power Tour zazpívá ve středu 29. května zlaté hity i novinky z připravovaného alba Ruby Rose Mayhem-Volume 2.  

Jana Uriel Kratochvílová, fenomén, který nemá obdobu ani v Čechách, ani ve světě. Hlas, originalitu a mnohorozměrnou osobnost této zpěvácké legendy nelze výstižně popsat jen pár slovy. Hlavně na živých koncertech je možné autenticky zažít tuto opravdovou rockerku s unikátními hlasovými barvami a rozsahem od něžného nakřáplého sopránu přes mohutný alt, až po metalové growlingové hloubky střídající se s expresívním kvílením nebo napětí evokujícím šeptáním. To vše v kombinaci s dynamickým pohybem, výřečnou mimikou, extravagantními kostýmovými kreacemi a pokaždé překvapujícím průvodním slovem svádí přítomné do světa, kde se mísí mystika, filozofie a spontánní humor. 

Jana Kratochvílová se narodila 14. ledna 1953 ve Zlíně. V dětství hrála na housle, ale v pubertě ji očarovala kytara a její cesta nabrala jiný směr. V roce 1979 založila svou první vlastní kapelu. V tehdejším Československu byla průkopnicí nového stylu rock-reggae. Pro svou výstřední povahu měla v komunistickém režimu problémy.

Počátkem 80. let se jí podařilo vycestovat do Irska, kde sklidila ohlasy na hudebním festivalu. V Československu bylo rozhlášeno, že emigrovala, po návratu by ji hrozilo vězení a tak se natrvalo usídlila v Anglii, kde nahrávala v prestižních studiích. Přes svůj věk stále aktivně vystupuje a od roku 2003 se čím dál častěji vrací do České republiky.

Nenechte si ujít výjimečný, nejen hudební zážitek s touto neobyčejnou dámou!  

Jana Kratochvílová, Jiří Hrubeš & Illuminatica

29. května 2019, 19:30
Městská knihovna v Praze
Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)
Vstupné: 280 Kč

Rezervace vstupenek:
www.mlp.cz/akce


https://www.mlp.cz/cz/akce/e24521-jana-uriel-kratochvilova-illuminati.ca/

bez autora