Festival Zámeček v Roztokách

Festival Zámeček v Roztokách

12.5. 2019 - V sobotu 18. května se v Roztokách u Prahy uskuteční festival Zámeček...

Letos 18. května festival Zámeček oslaví krásné nekulaté deváté výročí. My všichni ze spolku RR společně s týmem Středočeského muzea a radnicí města Roztoky se budeme opět snažit připravit krásný den v zámecké zahradě pro všechny příchozí. Vše, co je na festivalu Zámeček dobré, jsme ponechali beze změny - kvalitní hudba různých žánrů po celý den, divadelní představení, program pro děti, jídlo a pivko jako křen. Zkrátka hodně muziky za málo peněz (vstupné je dobrovolné).

Královnou hlavní scény bude letos Lenka Dusilová - šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, výtečná zpěvačka a charismatická osobnost. Lenka se stala ikonou odvážného, novátorského popu, která však neztrácí většinové publikum, jež si za léta svého působení vybudovala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje s loop machine, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a rozšířenými nezaměnitelnými vokálními technikami.

Zklamáni nezůstanou především ti, kteří se už teď teší, že na festivalu Zámeček opět protančí střevíce. Vynikající kapela Circus Brothers jako vždy s neuvěřitelnou energií zahraje svůj diskobalkán, který kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. Pravá cikánská kapela Terne Čhave ráda kombinuje styly romského folkloru, funky a world music. Sama kapela pro svou hudbu užívá souhrný název rom'n'roll. Green Småtroll je kapela, která už šestnáctým rokem hraje jamajské ska, ovšem jako jedna z mála podobných kapel v Čechách se pohybuje spíš v jazzových polohách tohoto žánru. Papis Nyass a Mohamed Camara jsou bubeníci pocházející z Afriky a roztančí vás pravými západoafrickými rytmy. The Beautifuls přivezou svoji živelnou show ve stylu rockabilly a rock'n'roll, i když místy se nezapřou ani punkové a psychobilly kořeny.

Ti z vás, kteří se trápí výčitkami, že letos ještě nebyli v Národním divadle, si mohou svůj dluh odmazat na Zámečku, protože součástí programu našeho festivalu jsou i divadelní představení. Litoměřické punkové divadlo Sex Culomets přiveze do Roztok svoji divadelní hru ve stylu road movie. Dále vystoupí spolek roztockých loutkařů s bohatou minulostí Divadélko Kvítko a také rezident festivalu divadlo Fígl. Škola korejského bojového umění taekwon-do Kwang Myong působící v Roztokách předvede,
jak štípat dříví bez sekery, David Zahradík přijede se jógou smíchu, která pomáhá uchovat si pozitivní duševní přístup.

Přijďte tedy 18. května do zámecké zahrady ve Středočeském muzeu v Roztokách na festival Zámeček a nebudete litovat. Budeme začínat už jednu hodinu po poledni – slunce bude krásně svítit, tráva se bude zelenat, párky budou teplé a pivo studené. Jste srdečně zváni.

http://www.festivalzamecek.cz/ 

https://www.facebook.com/pg/FestivalZamecek

bez autora