Život za zdí

Život za zdí

23.4. 2019 -

Od léta 2017 vzniká volně dostupný dokumentární cyklus Život za zdí (www.youtube.com/zivotzazdi), věnovaný lidem s neléčenou nebo špatně léčenou depresí a úzkostmi. V České republice žije s těmito duševními onemocněními přes milion lidí, ale jen polovina se léčí u odborníka. Hlavními důvody jsou strach z psychiatrie a obavy ze stigmatu duševně nemocného. Přitom neléčené deprese a úzkostné poruchy často vedou k sociální izolaci, závislostem i k sebevraždě, ale také k řadě tělesných onemocnění.

S pomocí předních českých psychiatrů, psychologů, internistů a neurologů otevírá Život za zdí brány psychiatrických nemocnic a dveře psychiatrických ambulancí. V rámci jednotlivých dílů se mluví o působení antidepresiv a představuje se krizová intervence, hospitalizace na psychiatrii a terapeutické cesty, které vedou ven z bludného kruhu deprese a úzkostí.

V současnosti potřebují pomoc samotní tvůrci, kteří v rámci celého cyklu natočili a odvysílali již 24 dílů a navíc 3 bonusové. Kvůli nutnosti obměny natáčecí techniky a novým webovým stránkám vznikla sbírka na platformě Darujme.cz. Za každý finanční příspěvek vám autoři Života za zdí pošlou malý dárek.

Pomoci můžete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1201777   

 

bez autora