R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
NA RADIU 1 PROBĚHNE DEN S HUDEBNÍKY

NA RADIU 1 PROBĚHNE DEN S HUDEBNÍKY

15.4. 2019 - Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Stejně jako v předchozích letech prostor dostanou nejen mladé naděje české hudební scény, ale i známější hudebníci. V rámci celého dne se ve studiu Radia 1 vystřídají Bára Zmeková, post-hudba, Martin Kyšperský, Albert Romanutti (Bert & Friends), Vellocet Roll s Hankem Mancinim, BCAA kolektiv a Margo. Představí nám nejen hudbu, kterou sami poslouchají a která je inspiruje, ale také svou vlastní novou tvorbu.

Program Dne s muzikanty:
07:30 - 09:00 – Bára Zmeková
09:00 - 10:30 – post-hudba
10:30 - 12:00 – Martin Kyšperský
12:00 - 13:30 – Albert Romanutti (Bert & Friends)
13:30 - 15:00 – Vellocet Roll + Hank Mancini
15:00 - 16:30 – BCAA kolektiv
16:30 - 18:00 – Margo

Bára Zmeková
Klavíristka, zpěvačka a písničkářka nám udělala velkou radost nesmírně sebevědomým albem LUNAVES, které vyšlo v březnu na značce Tranzistor. Visačka hlásí kombinaci jazzu, folku a elektroniky.

post-hudba
Mistři posmutněle elektronické písničkařiny Dominik Zezula (Děti mezi reprákama) a Tomáš Havlen (Spomenik) jsou zpátky. Nové album hlásá „Není se na co těšit“, ale my jsme na jejich hudební selekci zvědaví více než dost.

Martin Kyšperský
Minule nám to z časových důvodů nevyšlo, ale teď o oblíbeného písničkáře a šéfa Květů rozhodně nepřijdete.

Albert Romanutti (Bert & Friends)
Nejdůležitější osoba tuzemského weird popu a vynikající hudebník vás dost možná překvapí ze zálohy. Napovíme, že například studoval vážnou hudbu.

Vellocet Roll + Hank Mancini
Rokenrol nebude chybět. Své síly spojí garážové mládí Vellocet Roll a protřelý Hank Mancini z Kill The Dandies.

BCAA kolektiv
Mimořádně akční kolektiv, který se kromě sdružování elektronických hudebníků věnuje také galerijní činnosti, zastoupí čerstvý Objev roku v Hudebních cenách Vinyla bilej kluk a další ohýbač klubových zvyklostí eva01.

Margo
Na sklonku loňského roku vyšla Anetě Martínkové výtečná debutová deska, která ukazuje alternativní pop v tom nejlepším světle. Den s hudebníky uzavře její selekce společně se spoluhráčkou Táňou.

 

Partnerem Dne s hudebníky je restaurace beer & burger U Čížků na Karlově náměstí. Specialista nejen na hamburgery a pivo. ucizku.cz

bez autora