R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
JAMESZOO V MEETFACTORY NA MLADÍ LADÍ JAZZ

JAMESZOO V MEETFACTORY NA MLADÍ LADÍ JAZZ

13.4. 2019 - Jameszoo rozvlní Meet Factory „naivním“ komputer jazzem

Festival Mladí ladí jazz nabídne 24. dubna v Meet Factory koncert jazzmana 21. století. Poprvé se u nás představí Holanďan Jameszoo, který ukáže, v čem tkví kouzlo jeho „naivního komputer jazzu”, jak sám svůj nezaměnitelný kreativní styl označuje. Jeho debutové album Fool vyšlo na labelu Brainfeeder populárního producenta Flying Lotuse a spolupracovalo na něm přes pětadvacet špičkových jazzmanů, včetně Stevea Kuhna nebo brazilského skladatele Arthura Verocaie. Kritika na albu oceňuje zejména zvukové výstřednosti, experimentování, neobvyklou instrumentaci i vynikající výkony hvězdných hudebníků. Dodejme, že k tomuto relativně pozdnímu debutu se autor přes svoji zdánlivou i skutečnou výstřednost propracoval dlouhou a systematickou předchozí prací.A nejen ve studiu se Jameszoo dokáže obklopovat výtečnými hudebníky, v Praze se po jeho boku objeví mimo jiné famózní bubeník  Richard Spaven.

„Jameszoo je pro mě osobně budoucností jazzu. V hledáčku jsme jej měli delší dobu a s albem Fool nás přesvědčil o svém hudebním vizionářství,“ vysvětluje Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz. Označení „naivní komputer jazz” v žádném případě neznamená jednoduchý či dětinský. Slovo „naivní“ pochází z latinského „nativus“, což znamená přirozený, vzniklý zrozením. Slovo si zde zachovává svůj původní význam: kvalitu získanou zrozením, dětskou nevinnost a zázrak, který produkuje spontánní, nedotčené umění. Pro Mitchela Van Dinthera, nizozemského producenta známého jako Jameszoo, je tato kvalita základem jeho tvorby.

Svého holandského kolegu a jeho spoluhráče podpoří v Meet Factory dvě domácí kapely: Výteční downtempoví Android Asteroid, kteří poprvé naživo předvedou materiál z nového alba Amoeba, a kultovní duo Johannes Benz se svojí space verzí trampských songů.

Vstupenky na koncerty festivalu Mladí ladí jazz jsou k dispozici v předprodeji v síti
GoOut, zvýhodněné vstupné pro návštěvníky do 26 let začíná již na 111 Kč. Více informací na www.mladiladijazz.cz. Oficiální festivalový playlist je k dispozici na Spotify - http://bit.ly/mlj2019-Spotify.

Mitchel Van Dinther aka Jameszoo se vyloupl z malého městečka Den Bosch v jižním Nizozemí na konci první dekády. Nejprve jako DJ s objemnými přepravkami plnými avantgardního jazzu, prog a kraut rocku, elektronických experimentů a beatových zvláštností, posléze jako producent schopný vytvářet působivé zvukové a rytmické podivnůstky. Jeho připojení ke značce Brainfeeder Flying Lotuse s debutovým albem Fool přesně zapadlo do rozšiřujícího se stylu labelu. 25 hostujících jazzmanů v kombinaci s originální muzikantskou imaginací protagonisty přeměnilo původně nenápadný debut v bláznivě originální počin, který hýbe s často stojatými lagunami moderního jazzu.

Jameszoo NTS Live at The Brass and Crimson
https://youtu.be/UhF0jAtADOA

Flake
https://youtu.be/1EEeEnrHZTA

Against The Clock
https://youtu.be/5Pl4whMmOQM

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz má na naší i evropské hudební scéně mimořádné postavení. Jeho dramaturgie se zaměřuje zejména na mladé posluchače, tvůrce a interprety. Již deset let neustále vyhledává bez zábran ta nejzajímavější nová jména a představuje umělce, kteří vnáší čerstvý vítr do jazzového světa, překračují hranice stylů a žánrů a udržují tak jazz stále v kontaktu s mladým auditoriem. 

Program festivalu Mladí ladí jazz 2019:

30. 3. / 20:00 - Andreya Triana + support Klara & The Pop, Divadlo Archa

6. 4. / 20.00  - Edi Nulz + support Molotow Moloch Quartet, Jazz Dock
8. 4. / 20.00 - Oran Etkin & Band + support Lost Notion, Jazz Dock
16. 4. / 19.30 - Alfa Mist + support Antonín Dlapa & JeN Hovorka + Tom Holič, Palác Akropolis
24. 4. / 20:30 - Jameszoo + support Johannes Benz + Android Asteroid, MeetFactory
25. 4. / 20.00 - Yarah Bravo + support Hard to Frame, Jazz Dock

30. 4. MLADÍ LADÍ JAZZ OPEN-AIR:  - Jaga Jazzist,Moon Hooch, HarmCore Jazz Band, minus123minut, Emil Viklický, Jiří Stivín

Více informací:

Web: www.mladiladijazz.cz
Facebook: www.facebook.com/mladiladijazz/

Youtube kanál: www.youtube.com/channel/UCNkQH82TDFzveqpxZsW5Mrw
Spotify playlist: http://bit.ly/mlj2019-Spotify   

Předprodej vstupenek na GoOut: https://goout.net/cs/festivaly/mladi-ladi-jazz-2019/jlcxd/+gwsnl/   

Pro mladé do 26 let je vždy několik prvních desítek vstupenek na každý koncert za speciální cenu 111 Kč. Ostatní jsou pak s výhodnými slevami.  

 Mladí ladí jazz je součástí International Jazz Day a European Jazz Network

bez autora