R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
V KINECH SE OBJEVÍ MIRAI, DÍVKA Z BUDOUCNOSTI

V KINECH SE OBJEVÍ MIRAI, DÍVKA Z BUDOUCNOSTI

8.4. 2019 - Do kin vstupuje japonský animovaný klenot Mirai, dívka z budoucnosti...

Ve čtvrtek 11. dubna vstupuje do českých kin s nominacemi na Zlatý glóbus a Oscara japonský animovaný klenot Mirai, dívka z budoucnosti. Nový film Mamoru Hosody o podobách rodinné lásky je určen divákům od 5 do 105 let a kina ho uvedou v původní japonské verzi i s českým dabingem.

Mamoru Hosoda
vypráví příběh o malém Kunovi, který si užívá šťastného dětství a plné pozornosti rodičů. Ovšem jen do doby, kdy jeho svět zbortí právě narozená sestřička Mirai. V magické zahradě uprostřed jejich domu, kde se mísí realita s fikcí i minulost s přítomností a budoucností, se Kun potkává s různými generacemi své rodiny v dospělém i dětském věku a postupně se učí o odlišných podobách rodinné lásky.

„V rámci bující české distribuční nabídky je potřeba nabídnout kinům něco výjimečného a Mirai, dívka z budoucnosti takovým filmem je – nejenom pro zemi svého původu a fascinující detailnost svojí animace. Především se jedná o neskutečně křehký a citlivý film o zdánlivě obyčejných věcech, u kterých po skončení filmu zjistíte, že jsou vlastně neobyčejné. Je to film, který by měli vidět všichni rodiče, všechny děti, všichni sourozenci, všichni dědové a babičky, všichni, kdo mají rodinu v jakékoliv formě... Takže všichni...“ řekl koordinátor distribuce AČFK Jan Jílek.

Premiéra Mirai proběhne 10. dubna v pražském kině Aero v rámci „Anime dne“, jehož součástí bude i projekce předchozího snímku Mamoru Hosody Kluk ve světě příšer, workshopy origami a ochutnávka japonské gastronomie. Anime den pořádá Asociace českých filmových klubů ve spolupráci s kinem Aero, Česko-japonskou společností a Českou origami společností.

Hosodův snímek už okouzlil diváky Febiofestu, v květnu ho uvedou i festivaly Animefest a Anifilm. "Festival Animefest se propagaci anime v Česku věnuje již patnáct let a každý rok vyšší počet návštěvníků svědčí o rostoucí oblíbenosti japonských animovaných filmů. Filmy Mamoru Hosody jsou vždy skvělá podívaná a patří mezi divácky nejoblíbenější snímky. Osobně mám velmi rád všechny jeho starší filmy, proto jsem nadšený z toho, že se AČFK podařilo Mirai rozšířit do distribuce. Věřím, že dojemný rodinný příběh osloví nejen fanoušky japonské kultury, ale všechny dětské i dospělé diváky," řekl Adam Rambousek, ředitel festivalu Animefest. Na třeboňském festivalu Anifilm se Mirai, dívka z budoucnosti zúčastní mezinárodní soutěže celovečerních filmů.

„Zařazování kvalitního anime do mezinárodní soutěže není pro Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm výjimkou. Věříme, že jeho uváděním v mezinárodním kontextu podporujeme kýžený kulturní dialog a reflexi významného odvětví světové animace, které má obrovskou diváckou základnu dávno přesahující hranice rodného Japonska. Uvedením snímku Mirai v letošní soutěži navazujeme například na zařazení Hosodova předešlého filmu Kluk ve světě příšer v roce 2016 či filmu Giovanniho ostrov režiséra Mizuha Nišikuby v roce 2015,“ řekl Radek Hosenseidl, programový koordinátor festivalu Anifilm.

Důležité odkazy


Oficiální trailer s českými titulky
https://youtu.be/Dn3NV9Jk9LA


Oficiální trailer s českým dabingem
https://youtu.be/x-fwQ1ltsps


České webové stránky
http://www.acfk.cz/filmy/mirai-divka-z-budoucnosti/

Oficiální stránky Asociace českých filmových klubů: www.acfk.cz

www.facebook.com/filmovekluby

bez autora