R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
KHOIBA SE VRACÍ S NOVOU DESKOU

KHOIBA SE VRACÍ S NOVOU DESKOU

8.4. 2019 - Khoiba se vrací. Po deseti letech křtí album v MeetFactory...

Znovunalezení něčeho, co oběma dlouhou dobu chybělo, a sdílená radost, taková jsou východiska očekávaného alba Khoiby, za nímž stejně jako na počátku stojí dvojice Ema Brabcová a Filip Míšek. Eponymní třetí vyšlo u Minority právě deset let od rozpadu kapely.

„O tom, že uděláme třetí desku, jsme se poprvé bavili v červnu 2015,”  říká Brabcová. „Od té doby uběhla spousta času, ale více urychlit to nešlo. Oba desce dáváme přesně tolik, kolik potřebuje. Je to krásná práce a pro mě hodně osobní záležitost.” Každá píseň na albu, z něhož už dříve vyšel pilotní singl Stoke The Fire, má svůj vlastní příběh, album jako celek bude bez názvu. „Je to náš pocit. Asi to nějakým způsobem pramení z té pauzy, že cítím potřebu vypíchnout tu věc bez jakýchkoli okolků a příměsí,” vysvětluje Míšek. „Jsme už hudebně i v životě dál, ale je to pořád Khoiba. Stále intenzivní a žánrově tak trochu na hraně,” uzavírá Brabcová. 

Turné začne záhy po vydání alba, křest proběhne v pražské MeetFactory ve středu 17. dubna. Doprovodí je Čáry života, ocenění Cenou Apollo za nejlepší album roku.

bez autora