R1 Goat
Právě hraje:
ESTEREO
18:00 - 19:00
on-line přehrávač
Arabfest  Plzeň 2019

Arabfest Plzeň 2019

25.3. 2019 -

Jídlo není jen na talíři

 

Mezinárodní konference věnující se jídlu v různých kontextech. Ale především v kontextu Blízkého východ

4. – 6. dubna 2019, Plzeň

 

 

Místa konání:

  • Moving Station, Most Ivana Magora Jirouse 2, Plzeň
  • Plzeňský Prazdroj, U Prazdroje 7, Plzeň
  • Kreativní zóna DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

 Hlavní pořadatel:

  • tým Festivalu arabské kultury v Plzni
  • studenti Katedry blízkovýchodních studií FF ZČU

Program konference :

Čtvrtek 4. dubna
Moving Station

9:30 - 10:00 - káva, registrace
 
10:00 - 10:30 - přivítání
 
10:30 – 11:30 Dr Sami Zubaida (SAOS London): hlavní přednáška:
The Idea of Arab Food, tracing historical trajectories in the formation of food cultures, and the regional diversity in modern times, including Arab diasporas.”
 
11:30 – 13:00 oběd (připravuje tým REFUEAT©)
13:00 – 14:00 podávání arabské kávy a ochutnávka sladkostí (ochutnávka kávy v režii ORIENT COFFEE)
 
14:00 – 15:30 Jídlo jako prvek kultury a sounáležitosti
Mariam Bachich (Syrians for heritage, Ethnological museum in Berlin)Jídlo jako kulturní element
 
Cora Josting: Koření - vůně sounáležitosti (interaktivní workshop)
Je mnoho věcí, které nám přináší pocit domova  - jednou z určujících složek tohoto pocitu je vůně v kuchyni a chuť jídla, které v něm vytvoříme. Vůně domova znamená pocit sounáležitosti a tento pocit v sobě obsahuje také touhu. Spolu s Corou Josting si přičichneme a promluvíme o několika typických směsích koření z různých oblastí arabského světa a pokusíme se jednu z těchto směsí vytvořit. Malé vzorky koření si pak budou moci účastníci odnést domů a dále experimentovat s novými vůněmi a chutěmi ve svých vlastních kuchyních.
 
15:30 - 16:00 Pauza na kávu, vč. ochutnávky blízkovýchodních nápojů, mj. osvěžující limonády s mátou a citronem!
 
16:00 - 17:30 Couscous: The Seeds of Dignity (TUN, 2017, 57 min)
Oceňovaný dokument se zaměřuje na politické, sociální, ekonomické a ekologické podmínky pěstování obilovin a produkce kuskusu v Tunisku. Zabývá se významem problematiky potravin pro boj o individuální a kolektivní lidskou důstojnost, stejně jako otázkami  nezávislosti a svrchovanosti. Film uvádíme v arabštině a francouzštině s anglickými titulky. Po filmu následuje debata s vybraným hostem. Akci pořádáme pod záštitou Velvyslanectví Tuniské republiky v Praze.
volitelné: 18:00 - 20:00 Rania Talala: Kulinářský workshop: Vítejte v Palestině, DEPO2015 Ateliér
Poznejte tajemství palestinské kuchyně spolu s Raniou Talala, zakladatelkou kulinářského blogu Les Petits Plats Palestiniens de Rania. Rania sdílí skrze své kuchařské umění vzpomínky na dětství v palestinské rodině a s vámi se podělí o tři originální recepty. Akci pořádáme ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Palestina
v Praze.
! Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace předem na e-mail kontakt@arabfest.cz.
Poplatek: 350 Kč / 1 stanice (2 os.) nebo 270 Kč / 1 stanice (1 os.)
volitelné: 18:00 – 20:00 Veganská večeře, Bistro Satyr
Přijďte ochutnat čtyři vybrané speciality levantské a marocké kuchyně, které si pro vás s láskou chystá tým šéfkuchaře Jana Ženíška. Menu bude upřesněno.
Poplatek: 250 Kč/ celé menu/ 1 os. Nutná rezervace předem na e-mail kontakt@arabfest.cz.
 
volitelné: 18:00 – 20:00 Kurdská večeře, Modrá restaurace
Nenechte si ujíst příležitost ochutnat kurdskou kuchyni formou originálního čtyřchodového menu (polévka/ předkrm, hlavní chod, salát/ dezert a teplý/studený nápoj)! Menu bude upřesněno.
Poplatek: 250 Kč/ celé menu/ 1 os. Nutná rezervace předem na e-mail kontakt@arabfest.cz. (Kapacita: 25 os.)
 
volitelné: 20:30  - 21:15 Food memories_Boiling project! Food, art, and research.
“An etno-culinary performance about life, emotions and food stories from Hammana, Lebanon.” Představení antropoložky jídla a šéfkuchařky Suraia Abud Coaik, u kterého se najíte všemi smysly.
Vstupné doborovolné.
 
Pátek 5. dubna
Dopolední program v Plzeňském Prazdroji, Konferenčním sálu
 
9:00– 9:30 káva
 
9:30 –11:00 Jídlo v globálním kontextu
Bc. Jakub Mazanec: Sdílené vodní zdroje v MENA regionu (povodí Nilu):
Voda je klíčovou surovinou nejen v oblasti MENA regionu. Co když je ale sdílena více státy? O vodních zdrojích, nárocích na ně, konfliktech a spolupráci v kontextu povodí Nilu promluví Jakub Mazanec.  
Amal J Madanat - Towards Jordan Zero-Waste Initiative a srovnání s podobnými iniciativami v regionu Blízkého východu
Katedra ekonomiky a rozvoje ČZU Prahasoběstašnost regionu, téma bude upřesněno
 
11:00 – 12:00 tradiční český oběd (masová i vegetariánská verze)
 
12:00 – 13:00 Prohlídka pivovaru I. (nahlašte se v případě zájmu organizačnímu týmu, příp. na e-mail kontakt@arabfest.cz), CZE
12:15 – 13:15 Prohlídka pivovaru II. (nahlašte se v případě zájmu organizačnímu týmu, příp. na e-mail kontakt@arabfest.cz), ENG
 
 
13:30 – 14:30 doc. Miloš Mendel: Alkohol na Blízkém východě: historie
a současnost
Konferenční příspěvek islamologa a pedagoga doc. Miloše Mendela o vínu a dalších typech fermentovaných nápojů v dějinách Arabů před vznikem islámu i poté, kdy se alkohol stal součástí náboženské doktríny. Řeč bude jak o islámském zákazu požívání alkoholu, tak i o každodenní realitě islámských dějin, jež se oficiálnímu postoji často vymykala.
 
14:45 – 15:15 přesun do DEPO2015
 
15:30 – 17:15 Jídlo jako nástroj (po)moci, DEPO2015, Klempírna
Rania Talala, #LaResistanceDanslAssiette
Cook 2 Help (Hugo Hromas) - projekt, kdy čeští kuchaři pomáhají Lékařům bez hranic
Lukas Driedger: Jemen – Od „Šťastné Arábie“ k humanitární katastrofě
Ač ve starověku známý pro svou úrodnou půdu (odtud Šťastná Arábie), trhy s kořením, kadidlem a kávou, ve 20. století se Jemen stal nejchudší zemí v arabském světě. Není tedy divu, že se současný konflikt vedený mezi mnoha stranami a zájmy, který v zemi trvá již čtyři roky, a ve kterém je hlad využíván jako zbraň, rozhořel v současné době ve světovou největší humanitární katastrofu.
 
18:00 – 20:00 Kulinářský workshop (Suraia Abud Coaik, LEB/URUG), DEPO2015 Ateliér
Exkurze do světa libanonské vegetariánské kuchyně: směs koření za‘atar, melasa z granátových jablek, kyselost a mnohem víc!
! Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace předem na e-mail kontakt@arabfest.cz.
Poplatek: 350 Kč / 1 stanice (2 os.) nebo 270 Kč / 1 stanice (1 os.)
 
17:30/ 45 – 19:30 Degustace libanonských vín – sommeliér Tomáš Blahut
Součástí ochutnávky je i pohoštění v libanonském stylu.
Poplatek pro hosty konference: 250 Kč / os. Kapacita: 60 osob
Doporučujeme rezervaci předem na e-mail kontakt@arabfest.cz.
 
20:00 – 21:30 ArabFILMfest: With myself I started (2017)
Dokumentární snímek libanonského režiséra Elieho Nemriho sleduje aktivity sociální a environmentální aktivistky Amal. J. Madanat po jejím odchodu do penze. Amal se po padesátce rozhodne uskutečnit svůj sen, tedy vidět ulice Jordánska čisté a uklizené. Film promítáme v arabském znění s anglickými titulky za účasti hlavní protagonistky a režiséra.
Vstupné pro hosty konference: dobrovolný příspěvek
Doporučujeme rezervaci předem přes naše webové stránky, kde za své jméno u rezervace prosím uveďte „(konference)“.
 
Sobota 6. dubna
Mezinárodní konference: 10:00 - 11:30 Kulinářské tour po městě
Jedním ze zastavení: Farmářské trhy, průvodce: Tomáš Popp, kuchař, iniciátor farmářských trhů v městě Plzeň, NGO Envic www.plzensketrhy.cz
 
11:00 - 24:00 Velký sobotní program, Kreativní zóna DEPO2015
program na 10 scénách zahrnující: ORIENTÁLNÍ STREET FOOD MARKET, Orientální trh, prezentaci partnerů a ambasád, ochutnávky, kulinářské workshopy (Hugo Hromas, palestinská a egyptská kuchyně), výuka (jazyka a dalších), program pro děti, promítání filmů, debaty, přednášky
 

Účinkující:

 Mariam Bachich (SYR/DE) a civil engineer with an additional master’s degree in World Heritage Studies (Cottbus University), worked in Directorate-General of Antiquities & Museums, DGAM Syria until 2012. She worked in the Syrian Heritage Archive project in the Museum of Islamic Art. Currently she researches the Syrian collection in the Ethnological Museum (SMB), and she is a member of “Multaqa” project – Museum of Islamic Art (SMB). Also runs projects in Syria working with the locals- mainly women and children.

 Suraia Abud Coaik (LEB/URUG) Suraia Abud Coaik born in Montevideo, Uruguay, in a typical Lebanese family from the diaspora. Lives in Spain since 2002 and travels often to Lebanon being part of different projects that combine food anthropology, art, and cooking. Her last research, Food memories from Hammana_ is the working process of the residency program El Ranchito, between Matadero (Spain) and  Hammana Artist House (Lebanon). Suraia pretends to highlight the experience and the knowledge related to food of the people from this wonderful Lebanese village, trough a culinary-audiovisual experience. suraiaabud.com

 Lukas Driedger se podílí na řešení humanitární krize v Jemenu již více než 6 let. Za tu dobu zažil hrůzy válečného konfliktu a extrémní chudoby, ale také fascinaci krásou této země, její kulturou a lidmi a především jejich neuvěřitelnou pohostinností. Jako vedoucí humanitární pomoci v neziskové organizaci ADRA Německo se podílí na mezinárodní snaze o řešení mimořádné situace v Jemenu, která má za cíl zabránit vypuknutí hladomoru v zemi.

 Tom Blahut, podnikatel, obchodník s vínem a cestovatel. Jeho společnost Drink, Eat & Fly dováží a distribuuje libanonská vína v České republice a organizuje oblíbené enologické a gurmánské zájezdy do Libanonu.

 Již jako dítě přicházel Hugo Hromas do styku s cizokrajnými pokrmy, profesně se vaření věnuje od roku 2000. Byl šéfkuchařem v restauraci Dahab v Praze, kde se seznámil s palestinskou kuchyní. Velkou inspirací mu byla také zkušenost práce kuchaře při natáčení filmu Tobruk v tuniské Sahaře. Po návratu totiž zahájil kurzy vaření pod názvem Rozinky a mandle. Z cest po různých státech Evropy si přivezl cenné zkušenosti, které uplatnil při spolupracích s restauracemi anebo při koncepci Street food festivalu. Nejvíce ho baví vařit pod širým nebem. Provozuje tzv. kočovnou restauraci jednoho kuchaře Nomadis catering. Aktuálně má pořad na stream.cz s názvem U stánku.

 Cora Josting je předsedkyní Ibn Rušdova fondu pro svobodu myšlení založeného v Německu. Celý život se věnovala vaření, se kterým začala, když jako malá pekla koláče se svojí babičkou. Později pak jako teenagerka, kvůli nedostatku jiných kulturních podnětů v malém městečku v severním Německu, kde vyrůstala, založila s přáteli klub vaření. Již tehdy byla milovnicí česneku (a je jí i nadále) a od chvíle, kdy se před mnoha lety stala součástí palestinské rodiny, věří v kouzlo koření.http://www.ibn-rushd.org

 Amal Jamil Madanat je sociální a environmentální aktivistka. V roce 2012 založila iniciativu "Towards Zero Waste" na škole Dahiyat al-Hussein v Ammánu. Amal je držitelkou bakalářského titulu v oboru sociologie a intenzivně se věnovala rozvoji místních znevýhodněných komunit. Má vizi, že školy v Jordánsku se mohou stát centry, kde se studenti a místní komunity budou učit o nakládání s odpady a jejich recyklaci. Navrhla a vytvořila projekt trvalé výstavy odpadů v místní škole, který zdůrazňuje environmentální výzvy spojené s odpady a otázku jak změnit naši kulturu a chování vůči životnímu prostředí.

 Jakub Mazanec vystudoval obor Dějiny a kultura islámských zemí a momentálně dokončuje magisterský obor Historie – obecné dějiny se specializací na dějiny mezinárodních vztahů a dějiny novověku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
V rámci studia řeší problematiku vodních zdrojů a jejich role v mezinárodních vztazích. Tématem v historické perspektivě i současném kontextu se zabýval také během stáží v Nordiska Afrika Institut Uppsala a na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

 Doc. PhDr. Miloš Mendel, CSc. (1952) je dlouholetý pracovník Orientálního ústavu Akademie věd ČR a pedagog Ústavu religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2018 je také zaměstnancem Katedry blízkovýchodních studií Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Soustavně se zabývá moderními dějinami Blízkého východu a islámského světa se zvláštním zřetelem
k politickým a kulturním dějinám islámu. Publikoval řadu studií v domácích i zahraničních periodikách, je autorem několika česky psaných monografií. Mezi jinými také knihy Víno a vinařství v dějinách islámu.

 Elie Nemri je libanonský režisér, jehož rodiči je herecký pár Shrenno a Alia Nemri. Režíroval divadelní hry, dokumentární filmy a krátké filmy pro několik agentur i nezávislé projekty. V současnosti pracuje na sérii dokumentů a připravuje dva celovečerní filmy. Jeho vášní je hudba, hrál na housle a věnuje se také fotografii a malířství. V Jordánsku produkoval a režíroval dokument "A Woman's Struggle", který mapuje život Haify al-Bašír, a humanitární a environmentální dokument "With Myself I Started", který se věnuje osobní a společenské zkušenosti sociální a ekologické aktivistky Amal Madanat.

 Rania Talala je Francouzka palestinského původu, která se rozhodla opustit práci učitelky francouzštiny a věnovat se palestinské kuchyni. Je zakladatelkou kulinářského blogu “Les Petits Plats Palestiniens de Rania”. Rania se snaží prezentovat kuchyni, kterou poznala u své babičky a tety z Palestiny, a seznámit s ní co nejvíce lidí, zejména Francouze a frankofonní svět. Palestinská kuchyně je zde totiž často zcela neznámá nebo zaměňovaná s tou izraelskou. To je také důvodem, proč je jejím mottem "La résistance dans l'assiette" neboli “disent na talíři”. Rania se pomocí svých kulinářských výtvorů snaží sdílet své vzpomínky na dětství v palestinské rodině a vlastní kulturní dědictví. Tak, aby žilo dál. Navždy.

 REFUEAT© pomáhá uprchlíkům z Blízkého východu s integrací do německé společnosti. A to jazykově, pracovně,a ale i sportem. Od roku 2016 Refueat připravuje a prodává street food inspirovaný tradiční arabskou kuchyní. Se svými jídelními stany na kolečkách dojíždějí i na obtížně dostupná místa v Berlíně, Postupimi, Mannheimu a okolí. Jsou v parcích, na zahradách, na střechách. Ozvlášťňují firemní večírky, zahradní oslavy, zkrátka veřejný prostor. Přímo na svých jídelních bicyklech pečou, grilují a vaří pouliční pochutiny.

 Dr. Sami Zubaida is Emeritus Professor of Politics and Sociology at Birkbeck, University of London, Fellow of Birkbeck College, Professorial Research Associate of the London Middle East Institute, and of the Food Studies Centre, both at SOAS. He has held visiting positions in Cairo, Istanbul, Beirut, Aix-en-Provence, Paris, Berkley CA and NYU, written and lectured widely on themes of religion, culture, law and politics in the Middle East, with particular attention to Egypt, Iran, Iraq and Turkey. His other work is on food history and culture.  Books: Islam, the People and the State: Political Ideas and Movements in the Middle East (3rd edition 2009; translated in Arabic, Hebrew, Italian and Turkish); A Taste of Thyme: Culinary Cultures of the Middle East (edited, with R Tapper, 2nd edition 2000; translated in Arabic and Turkish); Law and Power in the Islamic World (2003; translated in Arabic, Danish and Turkish) and Beyond Islam: A New Understanding of the Middle East (2011); Food, Politics and Society: Social Theory and the Modern Food System, with Alex Colas, Jason Edwards and Jane Levi, (2018).

 

bez autora