R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
PKF – PRAGUE PHILHARMONIA V KASÁRNĚ KARLÍN

PKF – PRAGUE PHILHARMONIA V KASÁRNĚ KARLÍN

10.6. 2019 - U příležitosti oslav druhého výročí kulturního centra Kasárna Karlín se v unikátním areálu kulturní památky odehraje šest open-air koncertů pro celkem 3600 lidí....

SÉRIE OPEN-AIR KONCERTŮ

kasarnakarlin.czfacebookinstagram

pkf.czfacebookinstagram

ČTYŘICETIČLENNÝ ORCHESTR PKF – PRAGUE PHILHARMONIA NA BÝVALÉM ARMÁDNÍM CVIČIŠTI KASÁREN KARLÍN

Na pódiu se představí 40 členů jednoho z nejrespektovanějších orchestrů PKF – Prague Philharmonia pod vedením osmadvacetileté české dirigentské hvězdy Jiřího Rožně. V programu zazní slavné skladby z pera Mozarta, Beethovena a Martinů. Koncerty proběhnou v termínu 19.–23. června, vždy od 21 hodin. V sobotu 22. června bude přidáno odpolední představení od 17 hodin, které je určeno zejména rodinám s dětmi.

Kulturní a společenské centrum Kasárna Karlín otevřelo veřejnosti jedinečné prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalý buzerplac proměnilo v příjemné náměstí bez aut s několika hřišti i letním kinem. Své dvouleté působení se Kasárna rozhodla oslavit za pomoci PKF – Prague Philharmonia velkolepou sérií šesti open-air koncertů pro čtyřicetičlenný orchestr na bývalém vojenském cvičišti, které se odehrají v termínu 19.–23. června. „Od začátku se snažíme Kasárna otevřít široké veřejnosti, rodičům s dětmi, mladým lidem i seniorům. Přesně v takovém duchu se nese i tento projekt chceme přenést klasickou hudbu z koncertních síní do veřejného prostoru a zpřístupnit ji v nezvyklém prostředí co nejširšímu publiku, čemuž jsou uzpůsobeny i nižší ceny, mimo jiné zvýhodňující děti, seniory a studenty,“ říká Matěj Velek, ředitel Kasáren Karlín.

Taktovky se ujme jeden z nejtalentovanějších mladých českých dirigentů současnosti Jiří Rožeň, který se členy PKF – Prague Philharmonia v roce 2016 s úspěchem debutoval na prestižním festivalu Pražské jaro. Finalista Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award a Donatella Flick LSO Conducting Competition v Londýně má za sebou debut s Deutsche Symphonie-Orchester Berlin, BBC Philharmonic a Waleským národním symfonickým orchestrem BBC. „Jsem velice rád, že se nám podařilo získat ke spolupráci právě dirigenta Jiřího Rožně, který stojí na prahu mimořádné mezinárodní kariéry a v budoucnu o něm určitě ještě uslyšíme,” dodává ředitel PKF - Prague Philharmonia Radim Otépka. V sezóně 2019–2020 jsou také již potvrzena jeho angažmá s Královskou filharmonií v Londýně, Královskou filharmonií v Liverpoolu, Orchestre national de Belgique a Orchestre national du Capitole de Toulouse. „Projekt Kasárna Karlín se mi zdá být velice záslužný a zajímavý. Myslím si, že je enormně důležité přinášet hudbu širšímu okruhu posluchačů,” říká Jiří Rožeň.Sólistou v Martinů Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr bude Stanislav Svoboda, zakládající člen PKF.

Během šesti letních večerů zazní pod širým nebem trojice světoznámých skladeb. Koncert zahájí předehra k jedné z nejpopulárnějších oper Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta. Naváže fantazijní Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr českého skladatele Bohuslava Martinů, která vznikla v roce 1952 v emigraci v New Yorku. Večer zakončí Beethovenova Symfonie č. 7 A dur, Wagnerem pro svou extatičnost překřtěná na „Apoteóza tance“. Jednotícím prvkem programu je spojení s Českem – premiéra Dona Giovanniho proběhla v dnešním Stavovském divadle, ve skladbě Bohuslava Martinů je patrná nostalgie po vlasti, kam mu byl v roce 1948 navždy uzavřen přístup, a na tzv. Sedmé symfonii začal Beethoven pracovat během lázeňského pobytu v Teplicích.

K příležitosti druhého výročí centra se kromě koncertů otevře také výstava, která bude jako první mapovat minulost, přítomnost i možnou budoucnost areálu kasáren. Představovat bude zážitky a příběhy vojáků a dalších, kteří ji dříve využívali, prezentovat se bude současná podoba prostor i možnosti dalšího využití objektu. A právě návštěvníci open-air série budou mít možnost expozici zhlédnout jako první.

Kasárna Karlín
Kulturní a společenské centrum Kasárna Karlín provozuje spolek Pražské centrum od června 2017. Místo se záhy po svém vzniku stalo unikátním bodem na kulturní mapě Prahy. Po celý rok nabízí návštěvníkům bohatý program – koncerty, výstavy, kino, divadelní představení, konference, dětské dílny i speciální dětské projekce. Náměstí se navíc od června do září mění v letní kino, v zimě pak ve veřejné kluziště.

PKF – Prague Philharmonia
Jeden z nejrespektovanějších orchestrů založil v roce 1994 dirigent Jiří Bělohlávek. Za 25 let své existence vystoupil v nejprestižnějších sálech a na nejvýznamnějších festivalech po celém světě, hrál například pro španělskou a jordánskou královnu nebo jako doprovod Luciana Pavarottiho na jeho vůbec posledním evropském turné. Od sezony 2015–2016 stojí v jejím čele francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Prodej vstupenek byl zahájen v pátek 15. března v 10.00 v síti GoOut.

Ceny večerních koncertů:
základní
: 620,-
snížené
(děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P, TP): 430,-

Ceny odpoledního koncertu (22. 6.):
základní
: 510,-
snížené
(děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P, TP): 300,-

bez autora