ŽIŽKOVSKÁ NOC - NEJVĚTŠÍ KLUBOVÝ FESTIVAL

ŽIŽKOVSKÁ NOC - NEJVĚTŠÍ KLUBOVÝ FESTIVAL

11.3. 2019 - Žižkovská Noc probudí město hudbou, literaturou a divadlem...

Žižkovská Noc nabízí po dobu tří dnů možnost poznat kulturu všeho druhu. Příležitost přecházet nejen na Žižkově mezi desítkami scén, na nichž probíhá program bez žánrového omezení, se podeváté naskytne během 21.–23. března 2019. The Bug s Miss Red, Bliss Signal, Emma Smetana, Jackie Walker, Katarzia, Misanthrop, Midi Lidi, N.O.H.A, PSH, Sto zvířat, Vltava anebo WWW. Jedna vstupenka, víc jak 500 vystoupení. Aktuální program je k dispozici na stránkách zizkovskanoc.net

Největší klubový festival vyrůstající z pražského Žižkova zasáhne metropoli během dnů i nocí. Před návštěvníky načrtne možnost cest, během nichž je možné zažít od každého žánru vrchovatě, z kdejakého cípu země trochu, a vytvoří tak svět, v němž není místo leda pro jakoukoliv diskriminaci. Síla festivalu neleží ani tak v jednotlivých jménech programu, jako v propojení jindy odlišných kultur, a to ať už z hlediska jmen vystupujících, tak prostorů, v nichž program probíhá. Kurz festivalu obsáhnout to současné napříč žánry pokračuje.

S více jak pěti sty jmény, která vystoupí i za pomyslnými hranicemi na Vinohradech či v Holešovicích, nabízí třídenní festival žánrově neohraničený zážitek. „Prorůstá do základů a do šířky, aby byl oduševnělý, ne co největší. Chceme být ne megalomanskou, ale pestrou a promyšlenou akcí,” uvádí Marek Dočekal za pořadatele ústřední ideu, která je i o setkávání se s přáteli, novými lidmi a myšlenkami. Podoba Žižkovské Noci je dána komunitním aspektem akce a posledních pár let zapojením spřízněných promotérů, do jejichž rukou je svěřena výrazná, rovnocenná část dramaturgie. Na kurátorství se takto tentokrát podílí kolektivy Heartnoize, Hudba Praha, Jednota, Na Scénu, Onyx či X-Massacre a svébytný program představují i hudební magazíny Full Moon anebo Spark. Tímto má Žižkovská Noc v českém prostředí záměr navázat na obdobně laděné festivaly jako je nizozemský Le Guess Who?, popřípadě obecně festivaly showcasového typu.

Žižkovská Noc je stejnou měrou o divadle, autorských čteních, slam poetry, standupech a performancích. Kromě vážných, občansky angažovaných témat program vyrovnává programová sekce, jejímž úkolem je rozesmát. Prostory letošního ročníku mají vertikální i horizontální charakter – jdou doslova od sklepa na půdu a ze Žižkova k sousedním čtvrtím. Od útulných bytů přes půdní prostory Cross Attic k zavedeným prostorům Venuše ve Švehlovce anebo Studia Alta. To lze říct také o hudební sféře, zasahující vedle tří největších scén Crossu, Paláce Akropolis a Stormu i neotřelé lokace jako U Habásků, Žižkostel nebo nově otevřený Fuchs2. I mimo jména, která v Praze a Česku zahrají vůbec poprvé, má program své unikáty – Vltava zahraje naposledy album Marx, Engles, Beatles, Punctum zasáhne performance BBQ for Ben, během níž dojde na dekonstrukci piana ohněm, po deseti letech se vrací prorok dubstepu The Bug…

Jednotné vstupné je v předprodeji 600 Kč. Na jednotlivé dny budou lístky k dispozici na místě. Žižkovská Noc 2019 se odehraje od čtvrtka do soboty 21.–23. března. Čas plyne rychle: během pár minut proběhne pět koncertů, dvě divadelní představení, tři literární vystoupení. Divák je svým vlastním dramaturgem a zvažuje, co si vybere, ale co i vynechá. Vyberte si svou cestu městem.

Jednotlivé události s podrobnými anotacemi:


ŽN 19: The Bug ft. Miss Red, Dead Pigeon Dub, Amalgam
ŽN 19: Emma Smetana, Nvmeri, Bert & Friends ad.
ŽN 19: PSH, NOHA, Kung + D&B afterparty
ŽN 19: Vltava, Květy ad.
ŽN 19: Sto zvířat, Ventolin, Mucha ad.
ŽN 19: Midi Lidi, WWW, Čáry Života ad.
ŽN 19: Misanthrop, Invadhertz, A-Cray, Markee Ledge ad.
ŽN 19: Mumdance, RSS B0YS, HRTL
ŽN 19: Maniak, Bobbie Johnson, Fvlcrvm, Bratři ad.

ŽN 19 x Na Scénu: Role, The Atavists, Klaus Johann Grobe
ŽN 19 x Jednota: Alexander Tucker, Charlie Looker, Kalle ad.
ŽN 19 x Full Moon x Heartnoize: Bliss Signal, Drom, Fvtvre ad.
ŽN 19 x Full Moon: Katarzia & Pjoni, Houpací koně ad.
ŽN 19 x Full Moon: Zu, FDK, Povodí Ohře ad.
ŽN 19 x PRAHA v Brně: Hudba Praha
ONYX ✕ ŽN 19: NEWA, Tigerhead, Nicole, XYZ vs Harmony Rec
ŽN 19 x Spark: Insania, Hnus umírající – křest CD ad.


ŽN 19 x Goulash Crew: hardcore/punk stage
ŽN 19 x Swine Daily: Karaoke Tundra, Násilník, Xanaxagoras ad.
ŽN 2019: Oswaldovi, M̟a̟n̟c̟u̟s̟o̟, Fotbal, Panenské plameny
ŽN 19: Konflikt, Hak Attak, Konfront, RV-4 ad.
ŽN 19: Adacta, Rozpor, Beton, Disease ad.
ŽN 19: Záviš, Buzerant, Inge z hor, Bobby Píchač
ŽN 19: SRPR, Kolektivní Halucinace, Wessele ad.
ŽN 19: Electro Swing stage

ŽN 19: DJs stage v Ceeli - vstup zdarma

Více:

zizkovskanoc.net

Program s anotacemi jednotlivých vystupujících: zizkovskanoc.net/artists.php

fb.com/zizkovskanoc
facebook.com/events/929546283910681
instagram.com/zizkovskanoc

Vstupenky:
600 Kč v předprodeji GoOut.cz

bez autora