EAST DOC PLATFORM 2019

EAST DOC PLATFORM 2019

5.3. 2019 - East Doc Platform 2019: Eastern Logic ovládne i dokumentární film...

Již po osmé se uskuteční největší industry akce pro dokumentaristy ve střední a východní Evropě, East Doc Platform(EDP). Uskuteční se v Praze od 9. do 15. března 2019. Pestrý program v angličtině zdarma je nachystán také pro fanoušky dokumentárních filmů. Letošním tématem EDP je Eastern Logic, odkazující ke specifickému způsobu vnímání světa, jenž se jeví jako bizarní, ale často přináší silné příběhy i neskutečné situace. Společnou přednášku přichystali mladí, ale již etablovaní tvůrci Marta Prus a Lukáš Kokeš. Pátou sezónu zahájí alternativní distribuční platforma KineDok dvojicí filmů: krátkým animovaným dokumentem Spolu sami (r. Diana Cam Van Nguyen) a celovečerními Dny šílenství (Days of Madness, r. Damian Nenadić).

Na programu je také masterclass Christiana Freie, autora filmu Genesis 2.0, jenž byl oceněn na prestižním festivalu Sundance. Rakouský umělecký kolektiv gold extra představí svou tvorbu, kombinují dokumentární látku s videohrami a virtuální realitou. Do světa bipolární poruchy zavede diváky přednáška Kaliny Bertin, tvůrkyně ceněného dokumentárního filmu a VR Manic. Režisérka Mila Turajlić a režisér a střihač Stan Neumann budou společně ilustrovat rozmanité metody zacházení s archivními materiály a možnosti jejich využití v současné dokumentární tvorbě. Prezentace Czech Docs… Coming Soon přinese mj. chystané filmy Johany OžvoldKarla Vachka a Martina Marečka.

Mezinárodně obsazený panel Ženy v audiovizuálním průmyslu: Příklady z praxe bude věnován nejen otázce kvót a vybalancovaných festivalových programů. Připravena je také nová prezentace pětice krátkých připravovaných dokumentů East Doc Shorts Pitch a tradiční prestižní prezentace toho nejlepšího z připravované středo- a východoevropské dokumentární tvorby – East Doc Forum, na níž se akreditovaným industry profesionálům a novinářům představí 21 dokumentárních projektů a 3 dokumentární VR projekty. Prohlédněte si kompletní program.

 

bez autora