KAŠPÁREK V ROHLÍKU KŘTÍ NOVÉ ALBUM

KAŠPÁREK V ROHLÍKU KŘTÍ NOVÉ ALBUM

6.12. 2018 - Kašpárek v rohlíku vydává desku, pokřtí ji v sobotu 8. prosince v Lucerně....

Po čtyřech letech se fanoušci bejbypanku dočkali pátého řadového CD. Vzniklo podle nálezů v Kašpárkově ztracené aktovce. Většina z třinácti nových songů zazní poprvé naživo v sobotu 8. prosince na tradičním vánočním koncertě v Lucerně.

Novinka bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku vychází pod názvem 5 . Jde o pátou řadovou desku, kromě toho však titul odkazuje na nečekaný nález Kašpárkovy aktovky z páté třídy . Obsah brašny inspiroval autorský tým ke vzniku dvanácti songů a dvou půlpísní. Jako producenta oslovila kapela Márdiho , frontmana pop-pankové skupiny Vypsaná fiXa . “ Připadal jsem si podobně jako Bilbo Pytlík v Hobitovi, když za ním přišli trpaslíci domů na návštěvu. Akorát místo Gandalfa tam byl Kašpárek. Podobně to i dopadlo. A z toho mám radost – dobrý konec je základ života, ” vzpomíná Márdi na zrod desky, na které v létě pracoval také autorsky a interpretačně.

Dále se na albu podíleli mimo jiné zpěvačka Olga Königová (kapela Ille ), herec a zpěvák Ondřej Bauer (divadlo Vosto5 ), hudební skladatel a divadelník Jindřich Čížek , basák Jiří Zemánek (kapela Wohnout ), zpěvačka Romana Neumannová (dříve Znouzecnost ), bubeník Vojta Douda (dříve Krucipüsk ) nebo herec a režisér Jiří Šponar ( Divadlo Lampion ). Poprvé na desce zpívá i sám Kašpárek v rohlíku.

Mnohé možná překvapí absence přizvaných pěveckých hostů z řad známým jmen. “ Kapele už bylo jedenáct let, takže je na čase, aby se přestala schovávat za slavné kámoše z rautů. Koho bejbypankáči uslyší na cédéčku, toho můžou taky vidět na pódiu od Mariánských Lázní až po Havířov. A úplně všichni včetně Márdiho vystoupí na chřestu v Lucerně, ” slibuje Kašpárek v rohlíku. Dokonce dojde i na zdvojené bicí nebo střídání za basovou kytarou.

V Lucerně již tradičně vznikne dětská divácká zóna, příchozí se mohu těšit na hosta, představení koncertní vizáže pro tour 2019 či na několik dalších překvapení. Kromě většiny nových písní zazní staré hity, ale i méně hrané songy jako třeba vánočně laděný Dopis Ježíškovi. Největší koncert Kašpárkovy sezony vyvrcholí chřestem nové desky. Ochutnávku z vycházejícího CD fanoušci slyšeli již na zářijovém festivalu Kefír. A odezva byla pozitivní. “ Princezna Nene a Na konci ulice jsou bomba, na nové CD se moc těšíme! ”

napsala na facebookové stránce Kašpárka v rohlíku například Jana Korbelová z Prahy. Zajímavostí je vizuální podoba desky, která vzdává hold tzv. Bílému albu slavné kapely The Beatles. Přesně po padesáti letech od jeho vydání totiž začal lis v továrně chrlit právě Kašpárkovu “Pětku”. Titulní číslice byla, stejně jako další grafické motivy v bookletu, vyryta ručně podle škrábanců slavných osobností ve školních lavicích dochovaných díky sbírce Výzkumného ústavu Ministerstva školství.

Nové CD bude za zvýhodněnou cenu k zakoupení přímo na křtu v Lucerně. Posléze se objeví v Kašpárkově online krámku a výhledově vyjde také na hudebních streamovacích službách jako je Spotify či Apple Music.

Odkazy
webová stránka bejbypanku a kapely Kašpárek v rohlíku: www.bejbypank.cz
sociální sítě: www.facebook.com/kasparekvrohliku  www.instagram.com/kasparek_v_rohliku
prodej vstupenek na koncert v Lucerně: bit.ly/chrest_cd

bez autora