Zkruhu 8

Zkruhu 8

3.12. 2018 -

TETOVÁNÍ PRO DOBROU VĚC = ZKRUHU 8

 

„Přispějte svou kapkou – vytvoříte kruh“ i malá kapka deště vytvoří kruh na hladině jezera, stejně tak i malá pomoc může rozproudit velké věci. 8. 12 to bude ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích znít jako ve včelím úle!

Nadační Fond

Do události Zkruhu8 vstupuje iniciativa pod oficiální hlavičkou Nadačního fond Zkruhu. Jeho zakladateli jsou Ondřej Konupčík a Petra Hanáčková. Cílem fondu je poskytovat finanční podporu potřebným, zejména dětem a tuto finanční podporu získat prostřednictvím veřejných sbírek a organizovaných akcí souvisejících s uměním.

Patroni

Patrony Zkruhu se stali Tomáš Klus a Terezie Kovalová, kterým se zalíbila myšlenka celé akce „pomáháme těm, kteří si bolest nevybrali“ a rozhodli se Zkruhu podpořit.

Umělci

Seznam tatérů, kteří akci podpoří čítá na šedesát jmen a jsme velmi vděční za mezinárodní účast. Zastoupena jsou ve velkém počtu i přední česká a slovenská studia. Z českých jmen můžeme krom Ondrashe zmínit např. Zvyhl tattoo, Tattoo Szabi, celý tým z Tribo Tattoo, Slovensko je zastoupeno třeba týmem Wolftown Collective, a ze zahraničí dorazí Lee Stewart, Yadou, Maude Miel a další. Výčet umělců je pravidelně aktualizován na webových stránkách.

Výtěžek

Zkruhu 8 bude probíhat ve dvou rovinách dražba a symbolická tetování kroužků. Dražba motivů prozatím vynesla téměř 400 000Kč. Zkruhu 8 však také poskytne možnost odnést si za příspěvek symbolické tetování kroužku. Pro ty, kteří nechtějí mít svůj dobrý skutek zvěčněný pod kůži je tu možnost přispět dobrovolným vstupným, zakoupením trička či jiného předmětu na místě.

Komu pomáháme

Výtěžek akce je věnován potřebným, zejména dětem, na různé pomůcky, pobyty a jiné činnosti či produkty zvyšující kvalitu jejich života. Představujeme první čtyři příběhy, kterým bychom rádi pomohli.

Ronja, je holčička, která toho má za sebou opravdu hodně. Kromě dětské mozkové obrny, spánkové apnoe a epilepsie, ji trápí ještě pár dalších neduhů. Má seznam přání, co by jí zlepšily život a my bychom rádi něco z něj splnili. Facebook.com/ronjicka

Izabelka je slečna trpící SMA, tj. spinální svalovou atrofií, je ráda venku, ale vozíček, který má jí k tomu už nevyhovuje. Rádi bychom přispěli na nový vhodný vozík, nebo vybrali jiné přání z jejího seznamu. Facebook.com/izablka.org

Matěj je kluk plný života, má Angelmanův syndrom a svět objevuje dost po svém. I jemu bychom rádi splnili nějaké přání či přispěli na léčebný pobyt.

Šimon byl veselý malý kluk. Jednoho dne se šli s bráchou koupat a porucha karmy zapříčinila, že jeden z bráchů nehodu nepřežil a Šimon zůstává ve vegetativním stádiu. Klučina roste a vybavení stárne, s čímž by Zkruhu rádo pomohlo.

Další příběhy, kterým chceme pomoci budeme přidávat na facebookových stránkách.

Více informací na www.zkruhu.cz a sociálních sítích facebook.com/zkruhu, instagram.com/zkruhu, zkruhu@gmail.com 

bez autora