R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
FLOEX A TOM HODGE V MEETFACTORY

FLOEX A TOM HODGE V MEETFACTORY

7.11. 2018 - Virtuální orchestr Floexe a Toma Hodge láká na unikátní podívanou s levitujícími balony....

Křest společného alba pražského producenta Tomáše Dvořáka alias Floexe a britského producenta Toma Hodge se přiblížil. Album A Portrait Of John Doe, které natočili ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, předvedou v unikátní podobě s orchestrem virtuálním. Dvojici na živých koncertech doplní bubeník Jakub Tengler a klíčová bude také originální projekce Marka Čihaře na levitující balony. Podzimní turné začíná v úterý 6. 11. v Bratislavě a končí 24. 11 v Petrohradu. Slavnostní křest alba proběhne 11. 11. v pražském klubu MeetFactory.

Do živého provedení skladeb nyní Floex a Tom Hodge soustředí všechny své síly. „Ve srovnání s hraním s orchestrem, kde vše bylo dané, jsou přípravy virtuálního orchestru daleko obtížnější. Program jsme museli zredukovat pro tři hráče, aktivně využijeme také analogové syntezátory,“ říkají hudebníci, kteří přišli s originální konceptem. „Jednotlivé členy symfoňáku jsme si natočili na pětatřicet GoPro kamer. Nástroje, které nás doprovází, projektujeme na balóny, které nám levitují nad hlavami,“ vysvětluje Floex.

Současně s plánovanými deseti podzimními koncerty, jejichž vizuální podobu umělci testovali v pražském Černém divadle Image, Floex a Tom Hodge ještě během listopadu vydávají u britského labelu Mercury KX/Decca Classics čtyřskladbové digitální EP s název John Doe: Arise in Prague. Obsahovat bude živé provedení skladeb  Wednesday (Is The New Friday), Machines Are Dancing, John Doe Arise a Prelude I.v podání přímo se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a čtyřmi perkusisty – tak, jak ho společně odehráli v září 2017 ve Studiu 1 Českého rozhlasu. EP bude k dispozici také ve video formátu na sociálních sítích.

V čase od vydání alba A Portrait Of John Doe dále Floex připravil remix singlu Lék od Zabelov Group – z jejich debutové desky Eg vydané u Minority Records. Právě u tohoto vydavatelství dříve vyšly všechny Floexovy soundtracky k úspěšným počítačovým hrám, které se v zahraničí prodávají po tisících. „Se Zabelov Group se máme rádi. Hodně se mně líbí jejich živé koncerty. Naučili mě milovat od dětství nesnášený akordeon,“ doplňuje Floex. Naopak skladba Machines Are Dancing ze společného alba Floexe a Toma Hodge se v září dočkala zpracování od britské hudebnice Poppy Ackroyd, s níž Floex, dříve zastupovaný německým labelem Denovali, absolvoval i evropské turné. Tento remix je posledním ze série remixů k desce, které už dříve připravili skotská kapela Hidden Orchestra, britský producent Max Cooper a holandská dvojice Deltawerk.

Nahrávka A Portrait Of John Doe (volně přeloženo Portrét Jana Nováka) odkazuje ke každodenním okamžikům našeho života jako protiváze neutuchající honby za výkonem, aktivitou a jedinečností, která je pro dnešní dobu tak charakteristická. Není portrétem někoho konkrétního, a zároveň je portrétem kohokoli. Ve dvou skladbách hostovala také původem irská operní pěvkyně Kim Sheenan, album je hodnocené jako jedna z nejlepších nahrávek kombinujících soudobou vážnou a filmovou hudbu s elektronikou. Deska vyšla 29. června 2018 vu vydavatelství Mercury KX, sublabelu značky Decca Classics (Universal Music Group). U stejné značky vydává např. Ólafur Arnalds.

John Doe Tour:

06/11 Bratislava – A4, 07/11 Ostrava – Brickhouse, 08/11 Pardubice – Divadlo 29, 09/11 Ústí nad Labem – Hraničář, 10/11 Opava – Freiplatz, 11/11 Praha – MeetFactory (křest), 13/11, Olomouc – Jazz Tibet Club, 14/11 Brno – Kabinet MÚZ, 23/11 Moskva – Aglomerat, 24/11 Petrohrad – Lendoc Stage, 18/01 Groningen – Eurosonic Noorderslag

Tomáš Dvořák (Floex) je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby Tomáš též experimentuje rád nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty, nebo hudbu do her. Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (3 Ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, Nominace na Ceny Apollo a Vinyla). Vzrušující spolupráce s Tomem Hodgem, reprezentovaná novou deskou A Portrait Of John Doe (2018) vytváří jinou úroveň synergie, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa. Vedle své vlastní hudby je známý svou spoluprací s Amanitou Design na soundtracku pro hry Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Soundtrack ke hře Machinarium byl přelomový a pomohl Tomášovi „zapsat se“ v mezinárodním kontextu. Je také autorem několika jedinečných interaktivních multimediálních instalací a představení (RGB, Crossroad, Live Score, Archifon ve spolupráci s Initi), které vytváří od roku 2002. Jeho hudba vyšla na vydavatelstvích Mercury KX (Decca Classics / Universal), Denovali, Minority Records a Quazi Delict.

Tom Hodge
(Piano Interrupted, Max Cooper, Second Moon Of Winter) je londýnskýskladatel a producent s rozpoznatelným poetickým klavírním stylem. Na svých albech posouvá hranice současné vážné hudby, jazzu a elektroniky, a to i prostřednictvím spolupráce s dalšími umělci, s Maxem Cooperem, Franz Kirmann a nyní Floexem.Jeho desky vyšly u vydavatelství Denovali, Fields a Mesh. Objevuje se ve spolupracích na labelech Ministry Of Sound, Sunday Best a Erased Tapes. Debutem v oblasti symfonické tvorby je hudba pro Thüringenstaatsballet s choreografkou Silvanou Schröderovou. Je autorem soundtracku pro prestižní seriál BBC McMafia (2018).Další informace:
Trailer k turné: https://youtu.be/CyMgzR3FVwM
http://floex.cz/

https://www.tomhodge.com/

https://www.facebook.com/floex.official/
https://www.facebook.com/tomhodgetom/

bez autora