R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
VILLAGERS PŘIVEZOU NOVÉ ALBUM

VILLAGERS PŘIVEZOU NOVÉ ALBUM

5.11. 2018 - Indie-folkoví Villagers vystoupí s novým albem i v Praze....

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí
Villagers
10.11.2018 - 20.00

Praha, Futurum Music Bar
vstupenky: 390 Kč + poplatky od 22. 6. - 10:00, na místě 490 Kč

Neustále aktivní a tvořivý autor skvělých folkových skladeb a melodií Conor O’Brien udělal další velký krok se čtvrtým studiovým albem Villagers The Art Of Pretending To Swim, které vyjde 21. září. S tímto albem také vystoupí 10.listopadu v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky za 390 Kč budou v prodeji od 10 hodin pátku 22.6.2018 na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku) a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 490 Kč.

Po poměrně intimním a hudebně střídmém albu Darling Arithmetic z roku 2015 se O’Brien na novém albu vrací k rozmanitému a barevnému přístupu debutové desky Villagers z roku 2010 Becoming A Jackal nebo alba z roku 2013 (Awayland) a dodává mu navíc niternější přístup, bohatou rytmizaci a zálibu ve zvukových detailech, jak analogových, tak digitálních. Vytváří pohlcující atmosféru a skládá nádherné a přístupné melodie. Zpívá o existenciálním strachu, ale zároveň nabízí naději v tomto našem technologickém světě.

O’Brien začal na desce pracovat v roce 2016 po turné k Darling Arithmetic , kdy také vydal album se svou doprovodnou kapelou naživo ve studiu přetvořených starších skladeb Where Have You Been All My Life? Album Becoming A Jackal získalo cenu Ivor Novello Award za Hudebně i textově nejlepší píseň a dostalo se do výběru na ceny Mercury a Choice Music. {Awayland} dostalo cenu Choice Music Prize a dostalo se do výběru na cenu Mercury. Darling Arithmetic se pyšní cenou Ivor Novello za Nejlepší album. Píseň Villagers ‘Nothing Arrived’ měla na Spotify 105 milionů streamů. The Art Of Pretending To Swim vznikalo “v malém podkrovním pokojíku zastavěném mnoha věcmi” v Dublinu, kam se přestěhoval z pobřežního resortu Malahide, kde žil 12 let a kde vznikala všechna alba Villagers.”

Na albu hostuje holandská flétnistka Maaike Van Der Linde, syntezátorový mistr Cormac Curran, irské dechové trio The Greenhorns, irská zpěvačka Siobhan Kane v ‘Long Time Waiting’ a Cormac ÓhAodáin ve skladbě ‘Ada’ zahrál na lesní roh. Všechny ostatní zvuky a tóny alba nahrál O’Brien sám. 

The Art Of Pretending To Swim je dosud nejlepším a nejzajímavějším hudebním projektem Villagers.

Více info:
www.wearevillagers.com
www.facebook.com/Villagers
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotions

Přímý link na vstupenky: https://futurum.musicbar.cz/program/villagers-ir/
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/490857161343154/

bez autora