R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
ZPRAVODAJSTVÍ Z FESTIVALU MEZIPATRA

ZPRAVODAJSTVÍ Z FESTIVALU MEZIPATRA

2.11. 2018 - Poznejte queer Prahu díky filmovému festivalu Mezipatra...

RADIO 1 BUDE VYSÍLAT ZPRAVODAJSTVÍ Z MEZIPATER

Radio 1 bude v rámci
19. ročníku Queer filmového festivalu MEZIPATRA vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu v Praze.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na festivalu Mezipatra, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude v těchto dnech: 8.-9. a  12.-14. listopadu, v 11:00 vždy v premiéře a v 16:00 v repríze. 

Zpravodajství ke stažení:
čtvrtek 8. listopadu 2018
pátek 9. listopadu 2018 
pondělí 12. listopadu 2018
   
úterý 13. listopadu 2018
středa 14. listopadu 2018


19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra se v Praze uskuteční od 8. do 15. listopadu, následně pak v Brně a dalších městech. Tento nejstarší festival svého druhu ve střední a východní Evropě přináší všem divačkám a divákům výběr těch nejkvalitnějších hraných filmů a dokumentů s LGBTQ+ tematikou. Součástí programu jsou kromě pečlivě vybraných snímků i zajímavé diskuze na aktuální témata. Návštěvnice a návštěvníci se mohou navíc těšit na večírky s těmi nejlepšími DJs. Mezipatra díky letošnímu tématu objevují svět „Mimo realitu”. Festival uvede deset celovečerních hraných filmů v hlavní soutěži. Mezi očekávané snímky patří například coming-of-age drama L'Animale rakouské režisérky Kathariny Mückstein, vítěz Teddy Award z letošního Berlinale NeonBoy (Tinta Bruta) nebo belgické drama, které získalo prestižní ocenění Queer Palm z MFF v Cannes, Dívka (Girl).

Více informací o festivalu Mezipatra najdete na www.mezipatra.cz nebo na www.radio1.cz.

 

Partnerem vysílání zpravodajství je Macbookárna, obchod se staršími i mladšími Macy se zárukou a kompletním servisem. Macbookarna.cz

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra se blíží. Tento nejstarší festival svého druhu ve střední a východní Evropě přináší všem divačkám a divákům výběr těch nejkvalitnějších hraných filmů a dokumentů s LGBTQ+ tematikou. Součástí programu jsou kromě pečlivě vybraných snímků i zajímavé diskuze na aktuální témata. Návštěvnice a návštěvníci se mohou navíc těšit na večírky s těmi nejlepšími DJs.

Mezipatra díky letošnímu tématu objevují svět Mimo realitu”. „Oproti předchozím dvěma ročníkům, které se věnovaly širšímu společensko-kulturnímu kontextu, se ve výběru tématu vracíme zpátky k filmu. Respektive k jeho schopnosti zobrazit naše sny, touhy a skryté vize.” říká programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová.

Festival tento rok uvede deset celovečerních hraných filmů v hlavní soutěži. Mezi očekávané snímky patří například coming-of-age drama L'Animale rakouské režisérky Kathariny Mückstein, vítěz Teddy Award z letošního Berlinale NeonBoy (Tinta Bruta) nebo belgické drama, které získalo prestižní ocenění Queer Palm z MFF v Cannes, Dívka (Girl).

Mezipatra jsou také místem, kde se filmoví fanoušci setkávají s talentovanými režiséry a režisérkami. Kromě již zmíněné Kathariny Mückstein festival navštíví i polská režisérka Olga Chajdas se svým celovečerním debutem Nina o různých podobách lásky nebo Steve McLean, režisér vizuálně stylizovaného filmu Pohledy z Londýna (Postcards from London). Mezi další hosty festivalu patří americký režisér Jeremiah Zagar, který zde spolu s autorem knižní předlohy a scénáře Justinem Torresem uvede snímek We The Animals.

V dokumentární sekci se představí pět dokumentárních snímků. Jedním z nich je francouzsko-německý film Game Girls o boji s chudobou, bezdomovectvím a drogovou závislostí. Jiný boj, a to s limity vlastního těla, svádí hrdinové Dohody s vesmírem (A Deal with the Universe), kteří si chtějí založit vlastní rodinu. Další Man Madeukazuje čtyři účastníky jediné kulturistické soutěže pro trans muže. Holandský dokument Genderblend  zobrazuje osudy pěti mladých genderfluid lidí. Posledním uváděným dokumentem je zábavná sonda do dějin lesbické kinematografie Lesby, kamera, akce! (Dykes, Camera, Action!).

Součástí Mezipater je také soutěž krátkometrážních snímků, která letos představí celkem 31 titulů z celého světa. Festival jako každý rok představí i starší tvorbu v rámci retrospektivní sekce. Novinkou je mimosoutěžní fokus, který zkoumá alternativní podoby rodiny a rodičovství. Filmy jsou v původním anglickém znění nebo s anglickými titulky. Všechna tři kina festivalu se nachází v centru Prahy nedaleko od sebe.

V doprovodném programu na návštěvnice a návštěvníky čekají kromě diskuzí v komunitní kavárně Patra i vyhlášené večírky. Highlightem letošního ročníku bude sobotní party Fata Morgana ve vršovickém klubu Ankali, který nezklame žádnou fanynku nebo fanouška elektronické hudby. Headlinery budou berlínští DJs Acado (dříve Techno Frühstück) a DJ Oda z Kosova.

http://www.mezipatra.cz/

bez autora